Міжнародний валютний фонд має намір рекомендувати уряду України скасувати пільги для аграріїв з ПДВ і перевести їх на звичайний режим оподаткування. У МВФ упевнені, що скасування пільг для експортерів зерна залучить до бюджету до 0,3% ВВП. Про це пише лідер Громадського руху "Український вибір" Віктор Медведчук.
"Враховуючи, що пряма держпідтримка галузі в Україні мізерно мала, то пільги з оподаткування є єдиною преференцією і суттєвою підтримкою агропромислового сектора. За оцінками експертів Української аграрної асоціації, у разі скасування цих податкових пільг, втрати аграріїв складуть близько 19 млрд грн", - зазначив політик.
Медведчук нагадав, що політика жорстких обмежень, що проводиться Фондом у кредитованих країнах, для багатьох позичальників мала негативні наслідки. "Яскравий тому приклад - колись успішна сільськогосподарська республіка Руанда. У 80-ті роки 90% її населення займалися натуральним сільським господарством. Однак після кількох неврожайних років наприкінці 80-х - початку 90-х держава змушена була взяти кредити у МВФ. Натомість Фонд зажадав від Руанди відмовитися від політики продовольчого самозабезпечення, держпідтримки фермерських господарств і зобов'язав девальвувати гривню. В результаті країна катастрофічно зубожіла, а її зовнішній борг досяг небувалих розмірів. Сьогодні Руанда - це бідніше держава, яка працює виключно на виплати відсотків по кредитах і фактично не має майбутнього", - підкреслив політик.
За словами політика, з руйнівними методами, нав'язаними МВФ, можуть зіткнутися українські аграрії вже нинішньої осені. "Адже сільське господарство - це фактично єдина галузь, яка ще допомагає вистояти українській економіці. Але без державної підтримки АПК приречений на загибель, і цього не можуть не розуміти "світлі голови" в МВФ. Можливо, саме тому вони і намагаються знищити наш аграрний сектор", - додав лідер руху.