ua en ru

Бездротова зарядка iPhone: дочекалися

Бездротова зарядка iPhone: дочекалися

12 вересня нинішнього року компанія Apple представила три нові версії iPhone, які отримали неоднозначні оцінки. Каменем спотикання стала зменшена ємність акумуляторів. Складається враження, що для скляної панелі і впровадження індуктивної котушки бездротової зарядки виробники вирішили пожертвувати одним з найголовніших показників будь-якого смартфона — ємністю батареї. Хоч Apple і заявляє, що продуктивність залишилася на тому ж рівні, цифри не вражають. Наприклад, iPhone 8 імовірно може працювати до 14 годин в режимі розмови і до 40 годин в режимі прослуховування музики. Показник на практиці виявляється нижче. Виходить, що бездротовий принцип зарядки — скоріше необхідність для нової серії iPhone, ніж приємне доповнення.

Як працює підзарядка без проводу

Розбирати принцип роботи складними термінами з фізики ми не будемо. Якщо говорити простіше, технологія така:

  • Зарядний пристрій під'єднують до джерела живлення, за рахунок чого створюється магнітне поле.
  • Важливо, щоб смартфон підтримував технологію бездротової зарядки: мав або вбудований ресівер, або знімний.
  • Телефон поміщають на зарядний пристрій.
  • Автоматична підзарядка починається в момент зіткнення смартфона і станції зарядки.

Бездротова зарядка iPhone: дочекалися

Нова серія iPhone підтримує поширений стандарт Qi. Станції підзарядки, що працюють по цій технології, впроваджують в громадських місцях. Тому поповнити запас акумулятора стає простіше. Тепер про основні переваги бездротової зарядки:

  1. Немає проблем зі шнуром і необхідністю шукати місце для телефону в будинку.
  2. Пристрій з ресивером стандарту Qi заряджається від будь-якої бездротової зарядки Qi.
  3. Всупереч чуткам, магнітне поле не шкодить організму людини.

Повернемося до витоків

Бездротова зарядка в телефонах — це не ново. І тут Apple встиг відстати кроків на 20, так як багато виробників смартфонів давно впроваджують індуктивні ресивери в гаджети. І вони не обмежують користувачів у виборі певної станції підзарядки. Логічно, що заряджати їх можна від будь-якого пристрою, але Apple і тут розробляє свою, оригінальну продукцію. А поки "яблуко" робить комерційно вдалі ходи, подивимося, де ще встановлена технологія бездротової зарядки.

Перший у світі смартфон від компанії Palm, що підтримує таку систему, випущений у 2008 році. Виробник був маловідомим, а технологія не отримала поширення. В цьому ж році компанія WildCharge пустила в обіг килимок для підзарядки смартфона Motorolla. Поступово технологію розвивали і допрацьовували, в результаті ринок поділили дві компанії. Перша — Wireless Power Consortium, яка запропонувала універсальне рішення для бездротової зарядки на основі Qi. Його підтримують смартфони марок Nokia Lumia 720 і вище моделі), Samsung Galaxy S4, Sony Xperia Z4v та інші.

Бездротова зарядка iPhone: дочекалися

Друга запропонувала альтернативний стандарт — PMA. Компанії, які випускають телефони, що підтримують PMA, також підтримують і QI, тому при виборі смартфона цей момент треба враховувати. Попереду всієї планети виявився Samsung: їх лінійка Galaxy S6 підтримують обидва стандарту.

Справдяться чутки, що їх бездротова зарядка підтримує застарілий стандарт Qi, чому заряд акумулятора буде відбуватися повільніше? Наскільки ефективним виявиться новий спосіб зарядки IPhone, покаже час. Слідкувати за новинами зі світу електроніки і стати першим володарем новенького "яблучного" гаджета можна на сайті Comfy.ua: https://comfy.ua/smartfon/brand__apple/.