Глава Федеральної резервної системи (ФРС) США Бен Бернанке вважає, що традиційні економетричні моделі не слід зводити в абсолют при оцінці стану економіки, і виступає за активніше використання альтернативних індикаторів добробуту і емоційного комфорту громадян. Свої погляди Бернанке виклав у промові на тему економічних вимірювань, підготовленої для конференції Міжнародної асоціації дослідження проблем національного доходу і багатства.
Глава ФРС вказав, що агреговані макроекономічні дані за своєю природою маскують фінансові тяготи окремих людей і домогосподарств, тому необхідно усвідомлювати обмеженість таких даних для оцінки добробуту населення. "Незважаючи на те, що такі узагальнені дані, як споживчі витрати, доходи, чиста вартість активів домогосподарств або платежі по боргах рухаються в позитивному для економіки напрямі, очевидно, що багато індивідів і домогосподарства продовжують зазнавати труднощів економічного і фінансового характеру", - відзначив Бернанке.
Він нагадав, що кінцевою метою політиків і регуляторів є поліпшення економічного добробуту громадян, у зв'язку з чим необхідно "приділяти більше уваги мікроекономічним даним, які краще відображають відмінності в стані домогосподарств і підприємств". Він вказав на перспективні проекти оцінки якості життя, як, наприклад, індекс рівня життя Better Life Index Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) і індекс валового національного щастя, що розраховується в Королівстві Бутан замість традиційного показника валового національного продукту.
У своїй промові Бернанке не торкнувся питань монетарної політики або економічного прогнозу США. 7 серпня голова ФРС виступить з черговою промовою "немонетарного" змісту - він говоритиме про особисту фінансову освіту громадян в контексті фінансової кризи.
Нагадаємо, ФРС США знов зберегла облікову ставку на рекордно низькому рівні.