Федеральна резервна система (ФРС) США стурбована повільним прогресом у скороченні рівня безробіття в США і готова вжити додаткових заходів монетарного стимулювання економіки. З такою заявою виступив глава ФРС Бен Бернанке перед членами банківського комітету сенату, представляючи піврічний звіт про монетарну політику США.
Бернанке визнав, що темпи зростання економіки США стримуються такими факторами, як недостатня доступність кредитів для американських підприємств і сімей, фінансова криза в Європі і невизначеність подальшої бюджетної політики Сполучених Штатів. "Відновлення американської економіки триває, однак ділова активність, судячи за наявними даними, сповільнилася в першій половині цього року", - вказав Бернанке.
Коментатори з ділових ЗМІ відзначають, що Бернанке запропонував досить песимістичну оцінку стану американської економіки, але, як завжди, утримався від конкретних обіцянок щодо подальших кроків Федрезерву.
Глава ФРС зазначив, що американський ринок праці відновлюється не так швидко, як хотілося б монетарній владі. Якщо в IV кварталі 2011 р. і в I кварталі 2012 р. середньомісячні темпи приросту нових робочих місць в економіці сягали майже 200 тис., то в II кварталі ц.р. індикатор сповільнився до 75 тис. робочих місць, привів статистику Бернанке, визнавши, що сезонні фактори лише частково пояснюють погіршення статданих.
Бернанке в черговий раз назвав одним з основних ризиків для американської економіки "бюджетний обрив", що наближається, - ситуацію одночасного закінчення терміну дії податкових пільг і включення автоматичних заходів скорочення бюджетних витрат, з якою США зіткнуться в кінці 2012 р. У відсутність рішучих заходів конгресу США "бюджетний обрив" може привести до посилювання податково-бюджетної політики, еквівалентному більше 4% ВВП, що напевно призведе до повторної економічної рецесії.
З грудня 2008 р. ФРС США зберігає ключову облікову ставку практично на нульовому рівні і за цей час купила облігації казначейства та іпотечні папери на суму 2,3 трлн дол. в цілях стимулювання економіки. Надм'яка політика ФРС витягнула США з рецесії, але так і не змогла повернути економіку до докризових темпів зростання і відновити нормальний рівень безробіття.
Після виступу Бернанке американські фондові індекси знижуються: Dow - на 0,33%, Nasdaq - на 0,48%, а S&P - на 0,24%.