Спікер Палати представників Джон Бонер (на фото) повідомив про конфронтацію з Білим домом і Сенатом, де більшість становлять демократи, через збільшення ліміту заборгованості.
Спікер Палати представників Джон Бонер (на фото) повідомив про конфронтацію з Білим домом і Сенатом, де більшість становлять демократи, через збільшення ліміту заборгованості, передає "Росія 24".
Читайте також: США вперше із 2007 р. розплачуються з боргами
Республіканці, представлені в Конгресі, зайняли жорстку позицію в питанні оподаткування, що може загрожувати дефолтом або тимчасовим припиненням роботи уряду - ця боротьба з питання скорочення держбюджету йде із 2011 р.
"Ми не маємо наміру піднімати верхню межу боргу без реального скорочення витрат", - заявив журналістам у Вашингтоні Бонер, республіканець зі штату Огайо. Президент Барак Обама і лідери демократів у Сенаті відмовляються від збільшення боргового ліміту за рахунок скорочення соціальних витрат.
"Ми не будемо обговорювати відповідальність Конгресу виплачувати борги, які Конгрес наробив" - сказав прес-секретар Білого Дому Джей Карні у відповідь на заяви Бонера.
"Будь-яка дискусія щодо підвищення максимальної суми державного боргу має бути розпочата з визнання того, що ми у США і ми не порушуємо правил, і ми не допустимо дефолту", - зазначив Карні. "Президент вважає, що керівництво Республіканської партії поділяє це переконання".
Читайте також: У США апеляційний суд призупинив розгляд позовів, що блокують банкрутство Детройта
Лідер партії більшості в Сенаті Гаррі Рід, демократ зі штату Невада, заявив, що демократи "не ведуть переговорів щодо максимального рівня заборгованості".
"Конгрес має схвалити підвищення максимального рівня заборгованості, щоб забезпечити розвиток стабільної економіки", - заявив Чак Шумер, демократ з Нью-Йорка. "Прив'язувати інші питання до підвищення рівня боргу - це грати з вогнем, - додав Шумер.
Як повідомлялося раніше в липні, міжнародне рейтингове агентство Moody's змінило прогноз щодо суверенного кредитного рейтингу США з "негативного" на "стабільний". Сам рейтинг підтверджений на рівні AAA. Негативний прогноз щодо рейтингу американських боргових зобов'язань був привласнений у серпні 2011 р.
Головною підставою для підвищення прогнозу по рейтингу стали зусилля адміністрації Сполучених Штатів, спрямовані на боротьбу з бюджетним дефіцитом, зазначали аналітики агентства. Крім того, експерти Moody's взяли до уваги зростання економіки США, яке випереджає інші держави, чиїм облігаціям присвоєно найвищий рейтинг.
Читайте також: США втратять 11,2 млрд дол. на порятунку General Motors
Валовий внутрішній продукт (ВВП) США в I кварталі 2013 р., порівняно з попереднім кварталом, виріс, за остаточними даними, на 1,8% в перерахунку на річні темпи.
У червні ц.р. профіцит федерального бюджету США виріс майже втричі, склавши 117 млрд дол. проти дефіциту в 59,74 млрд дол. у червні 2012 р.
За оцінками бюджетного управління Конгресу, держборг США знизиться із 76% ВВП у 2014 фінансовому році до трохи менше 71% ВВП у 2018 р., але потім знову почне рости й до 2023 р. досягне 74% ВВП.