Біличанському лісу (Київ) необхідно присвоїти статус «Пам'ятник природи». Про це заявив голова громадської організації «Наш Святошинський» Лев Парцхаладзе у відповідь на прохання жителів району вплинути на вирубку лісу.
«У такому разі ліс буде захищений законом від вирубки як вид природоохоронної території, але люди збережуть можливість гуляти і відпочивати в ньому», - зазначив Парцхаладзе.
Біличанський ліс може постраждати в результаті розширення сел. Коцюбинське та використання частини території лісу під забудову. Селищна рада вже виділяв частина лісу під забудову. Орієнтовна площа шкоди лісі склала 100 га.
«Подібні дії чиновників є неприпустимими. Тут ми маємо справу з непрофесіоналізмом та корупцією. Як мені повідомили, цього рада вже подано 44 позови і заведено кілька кримінальних справ за перевищення повноважень при розподілі земель столиці», - повідомив глава організації «Наш Святошинський».
Лев Парцхаладзе заявив, що особисто стежитиме за ходом судового процесу і зробить все необхідне, як депутат Київради, щоб не допустити забудову на території лісу. «Наша організація оголошує про початок збору підписів на підтримку ініціативи про присвоєння лісі статусу «Пам'ятника природи». Біличанський ліс називають «легкими і фільтром столиці», він грає колосальне значення в екології Києва. Відомо, що основні повітряні маси йдуть до міста з північного заходу, де і розташований ліс. Величезні території зелених насаджень фактично фільтрують повітря для столиці. Саме Біличанський ліс зумів стримати хмару радіоактивного пилу після аварії на ЧАЕС. Якщо ми надамо йому статус заповідника суворого режиму, то ми, безумовно, збережемо його. Але тоді до нього буде обмежений доступ людей. Надавши статус «Пам'ятника природи» ми і ліс збережемо і про киян подбаємо», - заявив Лев Парцхаладзе.
«Наш Святошинський» - районна громадська організація Києва, основними завданнями якої є: вирішення проблем мешканців Святошинського району; врегулювання питань соціального, економічного та гуманітарного характеру; надання юридичних консультацій; контроль роботи міських служб на території району; просування інтересів мешканців району на міському рівні; надання допомоги малозабезпеченим верствам населення. «Наша мета - навести порядок!», - так звучить гасло громадської організації.