Базельський комітет з банківського нагляду відклав посилення частини заходів за нормативами Базель-III з 2015 до 2019 рр.. Про це повідомив голова наглядової ради комітету і глава Банку Англії Мервін Кінг. Чотирирічна відстрочка знадобилася фінансовим організаціям для збільшення своїх резервів, передає Reuters.
Крім того, Базельський комітет послабив вимоги до активів банків, дозволивши їм включати в них менш надійні інструменти, включаючи іпотечні цінні папери, акції та боргові зобов'язання невеликих компаній.
"Вперше в історії регулювання фінансових ринків у нас з'явилися загальні стандарти для банківської ліквідності. Крім того, введення поступового переходу до нових норм дозволить не допустити проблем з кредитуванням світової економіки і її супутнім відновленням", - сказав Кінг.
Масштаб змін в норми Базель-III викликав схвалення представників банківської галузі.
"Той факт, що банкам дозволили використовувати іпотечні цінні папери для свого капіталу, дозволить збільшити привабливість цього інструменту для інвесторів, допоможе банкам і реальному сектору економіки", - зазначив виконавчий директор Британської банківської асоціації Саймон Хілз.
Нагадаємо, що норми банківського регулювання Базель-III були узгоджені в 2010 р. У своїй основі вони передбачають збільшення власного капіталу банків до 10,5% від активів фінансової організації. Даний крок покликаний зміцнити стабільність кредитних установ і всієї фінансової системи.
Читайте також: Американські банки хочуть послабити вимоги до ліквідності, необхідні сводом "Базель ІІІ"