"Батьківщина" заявляє про недопустимість затягування "тарифної" справи
Нардепи від "Батьківщини" розповіли про хід розгляду "тарифної" справи
Партія "Батьківщина" заявляє про недопустимість затягування "тарифної" справи Окружним адміністративним судом (ОАС) Києва через постійні лікарняні суддів. Про це заявили народні депутати партії Іван Крулько, Олексій Рябчин і Сергій Євтушок під час брифінгу в Верховній Раді, повідомляє прес-служба "Батьківщини".
Зокрема, Крулько пояснив, що сьогоднішнє засідання по "тарифній" справі в ОАС Києва вкотре скасовано через "лікарняні" по "телефонному праву" одразу двох суддів – Ігоря Погрібченка та Віктора Шулежка.
"На наше переконання, ці лікарняні не випадкові, вони тенденційні. Їхня мета — затягнути максимально розгляд цієї справи, що вже триває понад півроку", – наголосив нардеп і додав, що "справи, які мають суспільний резонанс як й інші, мають вирішуватись в межах строків, передбачених Кодексом адміністративного судочинства".
Як зазначають у політсилі, сьогодні зранку разом із депутатами "Батьківщини" до будівлі ОАС Києва прийшли понад 500 громадян, які вимагали отримати рішення суддів за "тарифним" позовом Юлії Тимошенко. Громадяни наголосили, що особисто приїдуть до кожного з суддів, який затягує цю справу, повідомляє прес-служба партії.
Як зазначається, депутати "з величезними перепонами" змогли потрапити до голови ОАС Києва Павла Вовка, щоб подати відповідне депутатське звернення з вимогою надати інформацію щодо того, чи були ці судді в інші дні на роботі.
"Обурило те, що для того, щоб зайти до голови суду, треба пройти три кордони, включаючи рамку з відбитками пальців. Відкритість судової влади очевидна!", – зауважив Рябчин.
Зі свого боку його колега Євтушок заявив про недопустимість закритості судової гілки влади: "Ми всі виходили на центральні площі країни відстояти такі цінності, як демократія, відкритість і прозорість. І коли не можна потрапити до чиновника або до судді, коли створюються кордони, – це свідчить лише про те, що судова гілка влади закривається від громадян".
Матеріали за депутатським зверненням, наданим голові ОАС Києва, за словами Крулька, обов’язково будуть передані до Вищої ради правосуддя та Генпрокуратури, "щоб такі судді більше не могли виконувати своїх повноважень".
"Ті, хто за станом здоров’я не можуть працювати, мають лікуватись, а не числитись суддями, які роблять усе, щоб захищати не інтереси громадян України і відстоювати справедливість, а тих, хто наказує їм адміністративним методом, що робити", – наголосив депутат.
Він також уточнив, що 23 січня завершуються термін повноважень обох цих суддів, а це означає, що в разі відсутності рішення по "тарифній" справі вона розглядатиметься з самого початку у новому складі суду.
На переконання "Батьківщини", треба терміново приймати рішення по цій справі та знижувати "драконівську" ціну на газ, "встановлену урядом незаконно, адже люди не витримують цих платіжок, як наслідок, зростуть обсяги неплатежів за комунальні послуги".
У прес-службі зазначили, що засідання суду неодноразово переносилось у зв’язку з тривалою хворобою одного з членів колегії суддів.
27 жовтня суд Києва перейшов у режим письмового провадження у справі за позовом Юлії Тимошенко проти Кабінету Міністрів щодо скасування постанови № 315 про встановлення єдиної ціни на газ на рівні 6879 гривень за тисячу кубометрів.
Також в ОАС Києва розглядається позов Юлії Тимошенко до НКРЕКП щодо скасування постанови про підвищення тарифів на гарячу воду та опалення з 1 липня 2016 року.