"Батьківщина" закликає Порошенка внести правки до проекту змін до Конституції
"Батьківщина" закликає президента Петра Порошенка внести правки до поданого ним проекту змін до Конституції щодо європейської та євроатлантичної інтеграції, зробивши їх менш декларативними. Про це з трибуни Верховної ради заявив заступник голови парламентського комітету у закордонних справах, народний депутат від "Батьківщини" Борис Тарасюк, повідомляє прес-служба політсили.
"По-перше, треба говорити, що це не європейська ідентичність, як пропонує глава держави, а європейський, євроатлантичний цивілізаційний вибір. Друга пропозиція стосується того, що президент не є гарантом курсу членства в НАТО та ЄС, а забезпечує підтримання високого рівня обороноздатності України та дотримання курсу на членство в НАТО", – пояснив він.
За словами політика, третя пропозиція "Батьківщини" стосується пункту 14 перехідних положень Конституції, що свого часу було включено задля надання можливості Чорноморському флоту Росії зберегти базу на території України. Адже участь в НАТО передбачає можливість розміщення баз Альянсу на території країн-членів, сказав нардеп.
Тарасюк вкотре нагадав, що повернутися до відкинутого Януковичем курсу на членство в НАТО і ЄС, фракція "Батьківщина" пропонувала ще у 2014-му, одразу після початку російської агресії. Проте на ухвалення відповідного законопроекту ВР попереднього скликання забракло політичної волі, додав він.
"Саме тоді у 2014 році Юлія Тимошенко і фракція "Батьківщина" запропонували провести референдум про членство в НАТО. Тоді ці наміри, незважаючи на конституційно зібрані підписи, були зірвані новообраним президентом України", – додав народний депутат.
За його словами, "тодішній кандидат у президенти Петро Порошенко заявив, що статут НАТО (якого не існує), забороняє країні, яка є в стані війни, членство в НАТО".
"Хочу заявити зі всією відповідальністю, що Статуту НАТО не існує. Є Вашингтонський договір, в якому статті, що обмежує участь в НАТО, не має", – зауважив Тарасюк.
Нагадаємо, раніше у "Батьківщині" заявили, що для вступу до НАТО влада України має бути послідовною. Так, нардеп від "Батьківщини" Ігор Луценко, коментуючи останні соціологічні дослідження про ставлення українців до НАТО, зазначив, що "гальмування реформ та політика загравання з Москвою, яку сповідує президент України Петро Порошенко, найбільше заважають зближенню України до Альянсу".