На виборах до об’єднаних територіальних громад "Батьківщина" підтвердила свій лідерський соціологічний рейтинг і наявність розгалуженої мережі місцевих партійних організацій. Про це заявив директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко під час прес-конференції "Підсумки минулих виборів в нових об'єднаних територіальних громадах".
За його словами, як засвідчують результати дослідження першого етапу виборів до об’єднаних територіальних громад, перемога на проміжних виборах "Батьківщини" була виправдана її повним включенням у виборчий процес.
"Найбільше з точки зору політичної присутності старалась "Батьківщина". Тому вона й набрала найбільше голосів (123 депутатів) та отримала перше місце. Зрештою, це відповідає її лідерським позиціям у соціологічних рейтингах. Друге місце отримав "Наш край", і лише третє - БПП", - наголосив директор соціологічної служби "Український барометр".
Віктор Небоженко також пояснив, що провладна партія БПП проявила пасивність у виборах, "фактично плюнула на вибори, розраховуючи на те, що голоси забезпечить адмінресурс".
"Батьківщина" працювала безпосередньо в громадах і фактично підтвердила наявність своєї розгалуженої мережі місцевих парторганізацій, яка дозволила повністю включитись у виборчий процес. Але якщо "Батьківщина" використовує свою вже сформовану потужну партійну структуру в новому політичному процесі, у виборах, участі в самоуправлінні, то "Наш край" навпаки, отримавши 86 депутатів, лише створює свою структуру на місцях. Це складний процес формування нової партійної структури, яка ще невідомо кому буде підпорядковуватись. У соціологічному плані цей результат свідчить про те, що "Наш край" буде забирати голоси у БПП", - наголосив Небоженко.
На його думку, ситуація ускладнюється ще й тим, що "Наш край" - це "відбілений образ Партії регіонів, яка знайшла тимчасову підтримку в Адміністрації президента.
У свою чергу експерт корпорації стратегічного консалтингу "Гардарика" Костянтин Матвієнко звернув увагу на те, що багато відомих на місцях політиків, що висувались в кандидати місцевих голів, не захотіли балотуватися від БПП.
"Те, що більшість місцевих лідерів не захотіли висуватися від партії президента, свідчить про її реальний авторитет на місцях. Авторитетні люди вирішили не пов'язувати своє ім'я з БПП", - зазначив експерт.
Політологи також нагадали, що в найближчу неділю вибори пройдуть в 142 об'єднаних територіальних громадах.