Башар Асад пішов на поступки демонстрантам
Президент Сирії Башар Асад підписав сьогодні указ, що дозволяє діяльність опозиційних політичних партій. Про це повідомляє сирійське офіційне агентство САНА, передає радіо "Свобода".
Основною вимогою опозиції, що не припиняє акцій протесту з березня, є скасування політичної монополії партії «Баас», яка перебуває при владі з 1963 року.
У той же час, за відомостями правозахисників, в ніч на четвер в країні вбито не менше шести прихильників опозиції. Місто Хама, де в неділю почалася велика військова операція проти опозиціонерів, як і раніше відрізане від зовнішнього світу.
Напередодні Рада Безпеки ООН засудила дії уряду Сирії. У документі міститься заклик до керівництва Сирії поважати права людини і виконувати свої зобов'язання за міжнародними угодами. Рада Безпеки ООН обговорював резолюції по Сирії три дні. За наявною інформацією, розбіжності полягали в тому, що РФ і деякі інші країни, у тому числі Китай, виступали за прийняття не резолюції, а заяви, в якій відповідальність за насильство в Сирії покладається як на уряд в Дамаску, так і на опозицію. Західні країни відкидали такий варіант, вимагаючи засудити тільки сирійське керівництво.
Європейський Союз привітав заяву голови Ради Безпеки ООН. Європейський Союз взяв до відома оголошені Президентом Сирії реформи і обіцянки багатопартійної системи, заявив на брифінгу в Брюсселі офіційний представник Єврокомісії Майкл Манн. Він також повідомив, що обговорення можливого розширення обмежувальних заходів ЄС щодо сирійського режиму триває. Він нагадав, що здійснено чотири етапи санкцій як щодо конкретних осіб, так і низки підприємств Сирії. Санкції ЄС переглядаються регулярно. Деякі країни Союзу хотіли б посилити їх, але для такого рішення необхідна підтримка всіх 27 держав-членів, заявив представник Єврокомісії.
За останніми даними, за три дні число загиблих цивільних в ході військової операції зросла до 137. Особливо запеклі бої тривають в місті Хама. Сирійські власті повідомили про загибель там 8 поліцейських.
З березня 2011 р. у Сирії не припиняються масові виступи, спрямовані проти режиму Президента Башара Асада. Сирійський лідер провів ряд реформ, однак влада жорстко придушує несанкціоновані акції протесту, в тому числі з використанням військової сили. Правозахисні організації заявляють, що з початку заворушень вбиті понад 1 тис. 500 осіб. Втім, з інших джерел ці відомості поки не підтверджуються. У Дамаску заявляють, що до заворушень причетні "терористичні угруповання", в боях з якими загинули сотні поліцейських і військовослужбовців урядової армії.
ЄС вже ввів ряд санкцій стосовно Сирії у зв'язку з діями влади щодо опозиції. Були заморожені рахунки 35 представників сирійського уряду, їм також заборонено в'їзд до ЄС.