Баррозу: Фінансова криза в єврозоні набула системного характеру
Фінансова криза в єврозоні набула системного характеру, і для його подолання країни валютного блоку і Євросоюз (ЄС) в цілому повинні строгіше дотримуватися курсу на поглиблення економічної інтеграції. Як передає Reuters, таку думку висловив сьогодні голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу під час свого виступу перед членами Європарламенту.
"Боротьба з кризою, можливо, зажадає прийняття додаткових, дуже серйозних заходів", - відзначив Баррозу, підкресливши, що необхідно вести мову не про фрагментацію європейського економічного співтовариства, а, навпаки, про ще тіснішу економічну інтеграцію.
Поглиблення економічних зв'язків усередині єврозони не повинне ставити в невигідне положення держави ЄС, які доки продовжують використовувати національні валюти, вважає глава Єврокомісії. "Не повинно бути розділення між єврозоною в її поточному складі (17 країн) і рештою 10 членами ЄС", - заявив Баррозу.
Він також додав, що завдання тіснішої економічної інтеграції в Європі зажадає змін засадничих угод Євросоюзу.
Нагадаємо, що останнім часом політики і економісти все більше допускають вірогідність радикальної перебудови економічних стосунків в ЄС, включаючи стискування єврозони в тій або іншій мірі. Так, в жовтні 2011г. канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Николя Саркозі вперше відкрито допустили, що Греція може вийти з єврозони, якщо на карту буде поставлено існування валютного союзу в цілому.
Можливість роздроблення єврозони визнали і такі впливові економісти, як глава Goldman Sachs Asset Management Джим О'Ніл і професор Нью-йоркського університету Нуріель Рубіні. Так, на думку О'Ніла, периферійні країни єврозони - Португалія, Ірландія, Греція, а також Фінляндія - сповна можуть покинути єврозону або у зв'язку з потенційним дефолтом (Греція), або із-за тісного економічного партнерства з сусідами, що не входять у валютний союз (Фінляндія і Ірландія).