Банки США виступають проти розкриття додаткової інформації стрес-тестів
Провідні банки США просять ФРС не посилювати вимоги до інформації, яка повинна бути розкрита перед громадськістю за результатами майбутніх стрес-тестів. Фінансові інститути побоюються, що надмірна відкритість зашкодить галузі, яка і без того сильно постраждала в минулому році.
Нинішні стрес-тести стануть першими в США з 2009 р. За даними The Wall Street Journal, регулятор вже наступного тижня має намір розповісти, яка інформація про банки буде розкрита за їх підсумками. Судячи з усього, список параметрів буде значно розширено. Напередодні цього в лютому лобістська група гігантів галузі, включаючи JP Morgan Chase, Bank of America і Wells Fargo, заявили в листі до регулятора, що надання додаткової інформації громадськості "може мати непередбачувані негативні наслідки для компаній і американських фінансових ринків". Більш того, деякі банки погрожують опублікувати власні калькуляції, якщо розрахунки ФРС їх не влаштують.
У банків є підстави для побоювань. Торік їм довелося боротися з низькими процентними ставками, невисоким зростом і новими правилами роботи, які призвели до помітного падіння доходів галузі - другий раз за 74 роки. Не останню роль у цьому падінні зіграла і європейська боргова криза. Згідно з даними Fitch (на кінець вересня 2011 р.), шість найбільших американських банків були власниками облігацій проблемних країн Старого Світу як мінімум на 50 млрд євро. В результаті акції найбільших банків впали в 2011 р. на 58%.
Незважаючи на настільки погані підсумки минулого року, банки мають намір зробити вигляд, що у них все непогано і переконати в цьому інвесторів, збільшивши дивіденди і зворотний викуп акцій. Але для цього їм необхідно успішно здати стрес-тести. Погані результати тестів негативно позначаться на настрої ринків.
ФРС, однак, не поспішає йти на поводу у банків. Жорсткість правил їй диктує закон Додда-Френка, прийнятий в 2010 р. "Розкриття результатів стрес-тестів дозволяє інвесторам та іншим контрагентам краще зрозуміти профіль кожної установи", - заявив ще в листопаді керуючий ФРС Даніел Тарулло. Поки, правда, банки боялися "примар" - регулятор до недавніх пір все ніяк не міг вирішити остаточно, яка ж додаткова інформація підлягає розкриттю. При цьому ФРС намагається не надто залякувати банки, обіцяючи їм не публікувати інформацію, яка могла б зіграти на руку конкурентам.
На думку аналітиків, збільшення відкритості банків в першу чергу на руку самим фінансовим інститутам. "З одного боку, в 2009 р. стрес-тести виявилися ефективними, вони дозволили банкам набратися сил для залучення капіталу і відновити довіру до сектору. З іншого боку, підвищення прозорості може забезпечити ще кращий результат. Більш докладна інформація про перспективи тих чи інших інститутів може зменшити невизначеність на ринках і зробити їх більш привабливими для інвесторів", - розповів аналітик EIU Стівен Леслі. За його словами, почасти у суперечці між фінансової галуззю і ФРС винні самі банки, чиє керівництво лише критикує ініціативи регуляторів, але не робить ніяких власних пропозицій.
Нагадаємо, ФРС США в ніч на середу 21 грудня озвучила загальний план посилення вимог до найбільших американських банків у спробі зміцнити фінансову систему проти майбутніх криз.