Банки не повинні "вчити клієнта жити", - УКБС
Українські банки не мають займатися непритаманними їм функціями, зокрема, "вчити клієнта жити", вважає генеральний директор асоціації "Український Кредитно-Банківський Союз" Галина Оліфер.
УКБС звернула увагу НБУ на негативні наслідки нововведень, пов'язаних з внесенням змін до ст. 47 ЗУ "Про банки і банківську діяльність".
"Після внесення зазначених новацій термін "банківські операції" замінено на "банківські послуги", що скорочує види банківських послуг до трьох - залучення коштів та банківських металів, їх розміщення, а також ведення рахунків клієнтів. Інші операції банки здійснюють як фінансові послуги. При цьому, ЗУ "Про фінансові послуги", встановлює низку невластивих для банків функцій при наданні ними фінансових послуг", - вказують в УКБС.
Зокрема, банківські установи повинні надавати клієнту розширену інформацію про: порядок сплати податків і зборів (за рахунок фізособи в результаті отримання фін послуги); правових наслідків та порядку здійснення розрахунків з фізичною особою (внаслідок дострокового припинення надання фін послуги) та ін. Отже, банки покладено обов'язки, виконання яких не стосується сфери їх діяльності.
Також експерти Асоціації звернули увагу на неврегульованість питання про застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО), оскільки фінансові послуги, згідно законодавства України, не звільнено від застосування РРО.
"Основним завданням банківського сектору є акумулювання грошових ресурсів для кредитування реального сектору економіки. Покладання на банки низки непритаманних їм функцій не сприяє вирішенню цього завдання. Адже додаткові витрати відволікають ресурси від кредитування. Крім того, банки не повинні "вчити клієнта жити" та роз'яснювати порядок сплати ним податків та зборів, оскільки останнє є функцією спеціалістів цієї сфери: юристів, економістів та податкових інспекторів", - підкреслила генеральний директор УКБС Галина Оліфер.