Три головних акціонера банку Dexia - Франція, Бельгія та Люксембург - погодилися надати банку гарантії на 45 млрд євро до 31 травня 2012 року. У жовтні ці країни пообіцяли банку, який став першою великою жертвою боргової кризи Греції, гарантії на 90 млрд євро на наступні десять років. Крім того, бельгійський уряд мав виділити Dexia 4 млрд євро готівкою.
Гарантії стануть першим кроком щодо порятунку економіки. "Це остаточні, беззаперечні, прямі, автономні гарантії платежів на першу вимогу", - говориться в заяві фінансової організації. Гарантії повинні покрити зобов'язання банку за фінансовими контрактами і цінними паперами зі строком погашення до трьох років. Крім того, вони покликані знизити залежність економіки від надзвичайного фінансування європейськими ЦБ, які надали організації 30-40 млрд євро під високий відсоток.
У свою чергу Dexia надасть трьом країнам гарантійне забезпечення з низки зобов'язань. Це досить незвично, так як країни зони євро, як правило, не просять у банків забезпечення під рефінансування, навіть якщо надані ними гарантії тимчасові. У Dexia відзначають, що умови угоди ще можуть бути переглянуті.
Спочатку ринки зустріли новину про тимчасові гарантії з оптимізмом (акції банку зросли на 11%, до 39 центів), але потім котирування пішли в червону зону (-2,6%, до 37 центів). З початку року вартість паперів упала на 85%, тоді як ще в середині 2007 року акції торгувалися на рівні 25 євро. Як пише Le Figaro, інвестори не мають ілюзії щодо нових гарантій, оскільки по закінченні року Dexia чекає втрати більш ніж на 10 млрд євро. Через складну обстановку банк навіть вирішив не розкривати дані з третього кварталу (у другому кварталі він зазнав рекордних збитків в 4 млрд євро).
Побоювання інвесторів щодо банку посилилися на тлі чуток про те, що між країнами-акціонерами існують розбіжності з приводу того, хто і скільки заплатить за борги Dexia. Зараз Бельгія забезпечує 60,5% гарантій, Франція - 36,5%, а Люксембург - 3%. За даними бельгійських видань De Tijd і De Standaard, Брюссель хоче, щоб Париж погодився надати більше гарантій, так як Франція може забезпечити їх під більш низькі ставки. Глави Мінфінов обох країн заперечують, що ведуться такі переговори.