Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху зажадав від ООН зупинити відправку нової "Флотилії свободи" в сектор Газа, передає РБК з посиланням на Associated Press. В офіційному повідомленні, направленому генсеку ООН Пан Гі Муну, Б.Нетаньяху називає нову флотилію "черговою провокацією", оскільки "гуманітарна допомога може бути спрямована до Гази, і наземним шляхом".
У грудні 2010 р. керівник турецького фонду гуманітарної допомоги Бюлент Йилдирим повідомив, що новий морський гуманітарний конвой планується направити в сектор Газа 31 травня 2011 р. - через рік після того, як ізраїльські військові зупинили першу "Флотилію свободи". "Нові кораблі, які будуть підготовлені по всьому світу, знову попрямують до Гази. Якщо вони увійдуть туди, то тоді всі повірять, що там немає блокади, як стверджує Ізраїль", - сказав він. За його словами, у складі нової "Флотилії свободи в сектор Газа знову відправиться турецьке судно Mavi Marmara ("Маві Мармара").
Mavi Marmara був флагманом "Флотилії свободи", що складалася з шести кораблів, які намагалися доставити гуманітарну допомогу в блокований ізраїльською владою сектор Газа, незважаючи на заборону офіційного Тель-Авіва. 31 травня 2010 р. флотилія була зупинена Військово-морськими силами Ізраїлю в нейтральних водах. На Mavi Marmara висадилися підрозділи морської піхоти, після чого на борту судна стався швидкоплинний бій. У результаті дев'ять турецьких громадян були вбиті (один з них, як згодом з'ясувалося, мав і американський паспорт), а кілька військовослужбовців Ізраїлю отримали поранення.
Ряд країн світу, в тому числі Росія, а також ООН засудили дії Ізраїлю. Турецька сторона звинуватила Тель-Авів у вбивстві мирних громадян Туреччини. Проте ізраїльська сторона зазначила, що морські піхотинці відкрили вогонь лише після того, як самі піддалися нападу з боку тих, хто перебував на Mavi Marmara, причому, за твердженням Тель-Авіва, проти військових застосували арматуру, ножі та навіть вогнепальну зброю.