Міністерство інфраструктури України та Міністерство транспорту РФ працюють над впровадженням високошвидкісного руху, який дозволить подолати відстань між столицями України та Росії за 4-4,5 години. Про це повідомив сьогодні, 14 березня, віце-прем'єр-міністр - Міністр інфраструктури України Борис Колесніков по завершенню дев'ятого засідання Підкомісії з питань транспорту Комітету з питань економічної співпраці Російсько-Української Міждержавної комісії, що відбулося в Москві, повідомляє пресс-служба Мінінфраструктури.
Сьогодні, за словами Б.Колеснікова, досягнуто рамкової угоди щодо пришвидшеного залізничного руху: це перший етап до впровадження високошвидкісного руху - з досягненням швидкості 160-180 км на годину (при нині існуючій залізничній інфраструктурі).
«Наші спеціалісти працюватимуть над тим, щоб найближчим часом довести швидкість руху між столицями до 200-250 км на годину - завдяки цьому пасажири зможуть дістатися з Києва до Москви навіть швидше, ніж подорожуючи літаком - враховуючи відстань до і від аеропорту», - сказав Віце-прем'єр-міністр України. Для цього необхідно розмежувати пасажирський та вантажний рух, а також спростити процедури прикордонного та митного контролю при курсуванні поїздів між столицями.
Перспектива на майбутнє - курсуванням поїздів зі швидкістю 300-350 км на годину. «Ми відкриємо нову сторінку в дійсно швидкісному залізничному русі - запустимо проект під робочою назвою «Славутич-Сапсан», - сказав Б.Колесніков. Нині, за словами віце-прем'єр-міністра, необхідно підготувати техніко-економічне обґрунтування проекту «Славутич-Сапсан» та знайти інвесторів, які будуть готові його реалізувати. «Мова йде про те, що на території СНД такого проекту з такими технологіями немає - і ніколи не було», - сказав він.
Якщо техніко-економічне обґрунтування буде підготовано в найближчі півтора роки, то високошвидкісне залізничне сполучення можна буде відрити через чотири роки. Сам проект - це 320 км територією України та 510-530 - територією Росії.
«Наша мета - дістатися від Києва до Москви за чотири години. Це питання - не тільки комфорт для пасажирів, це - імідж обох держав. Це продемонструє світовій спільноті, що Україна та Росія готові до серйозних проектів»,- підкреслив Б.Колесніков.
У свою чергу, міністр транспорту РФ Ігор Левітін дуже високо оцінив результати зустрічі. «Хочу подякувати своєму колезі за конструктивний діалог. Знаковою подією цього року стало виконання доручення Президента України по швидкісному залізничному руху між столицями України та Росії, - сказав він. - Переконаний, що це - запорука нашої майбутньої спільної співпраці, реалізації взаємовигідних проектів».
Нагадаємо, 7 квітня 2011 р. на прес-конференції голова Київської ОДА Анатолій Присяжнюк заявив, що Україна отримає кредит в 1 млрд дол. від Китаю на побудову залізниці Київ - аеропорт "Бориспіль".