Сукупний капітал світових олігархів досяг 6 трлн доларів
Країни Азії вперше в історії обігнали Сполучені Штати Америки за кількістю мільярдерів. Про це йдеться в доповіді Billionaires Report 2017, підготовленому експертами UBS і PwC.
Згідно з підрахунками експертів за результатами минулого року, кількість осіб, чий статок обчислюється мільярдами, в Азії склала 637, у той час як у США таких громадян нарахували тільки 637. У той же час, американські олігархи переплюнули азіатських за обсягами капіталів. Так, сукупні статки мільярдерів Америки оцінюється в 2,8 трлн доларів, а азіатських – в 2 трлн доларів.
За 2016 рік кількість доларових мільярдерів у світі зросла приблизно на 10%, а їх сукупний статок - на 17%, випливає з доповіді
Об'єднаний капітал наявних у світі 1542 мільярдерів (роком раніше було 1397) автори доповіді оцінили в 6 трлн доларів, що на 892 млрд доларів перевищує результат минулого року.
Також UBS/PwC вирахували, що нові мільярдери в Азії в минулому році з'являлися раз в два дні, в результаті за рік (з урахуванням вибуття деяких бізнесменів з числа мільярдерів) їх кількість збільшилася на 23% (з 520 до 637 осіб), тоді як у США - лише на 5% (з 538 до 563).
Згідно з даними доповіді, найбільше новоспечених олігархів з'явилося в Китаї, де їх число зросло відразу на 67 осіб (до 318). В Індії за 2016 рік стало на 16 мільярдерів більше, що збільшило їх загальну кількість до 100.
Автори дослідження також простежили динаміку накопичення статків. Тут також лідирує Азія, в якій стан місцевих мільярдерів за 2016 рік зросла відразу на 31%, проти 15% у США і на 5% в Європі.
Тим не менш, США залишаються лідером за розміром об'єднаного капіталу проживають тут супербагатіїв, до кінця 2016 року він, за оцінкою UBS/PwC, становив 2,753 трлн доларів проти 1,965 трлн доларів в Азії і 1,319 трлн долларовв Європі.
Нагадаємо, що серед найбагатших людей чимало заробили свої капітали у сфері технологій: в десятці найбагатших мільярдерів їх відразу п'ятеро – засновник Microsoft Білл Гейтс, творець інтернет-магазина Amazon Джефф Безос, засновник соцмережі Facebook Марк Цукерберг, а також співзасновник другого за величиною виробника програмного забезпечення Oracle Ларрі Еллисони і його тезка Пейдж, який разом з Сергієм Бріном заснували Google