ua en ru

Азаров вважає прийнятною кооперацію України з Росією в газовій сфері за аналогом відносин РФ з Німеччиною

Прем'єр-міністр України Микола Азаров розраховує, що форма кооперації з Росією в газовій сфері може будуватися за прикладом відносин РФ з Німеччиною, передає РБК з посиланням на Russia Today.
"Як у Росії побудовано зараз відносини, наприклад, з Німеччиною ... Росія допустила Німеччину до розробки своїх газових родовищ, тобто Німеччина стала власником певної кількості газу, з іншого боку, німці допустили" Газпром "для участі в управлінні певної газотранспортною системою. Такі варіанти взаємин існують між Німеччиною і Росією. Можна подивитися якісь аналогічні варіанти у відносинах між Україною і Росією ", - заявив Азаров.
За його словами, питання кооперації двох країн у газовій сфері буде розглядати російсько-українська робоча група, домовленість про створення якої була досягнута напередодні з прем'єр-міністром РФ Володимиром Путіним.
Міркуючи про можливість об'єднання Газпрому і НАК "Нафтогаз Україна", прем'єр-міністр України сказав, що це має бути перш за все взаємовигідно.
"Треба знайти такі механізми, які були б для нас очевидні з точки зору ефекту для нашого народного господарства. Об'єднання, припустимо, в один гігантський концерн, в якому частка" Нафтогазу "буде, наприклад, 3,5%, поки не представляється для нас вигідним об'єднанням ", - зазначив він.
Відповідаючи на питання, чи витримає економіка України ціну на російський газ за довгостроковими контрактами в IV кварталі 2011 р. в 500 дол. за 1 тис. куб. м, Азаров запевнив: "Звичайно, українська економіка витримає, безумовно. Інша справа, до яких втрат це приведе для нашого народного господарства і перш за все для наших людей. Тут проблема досить складна і серйозна. По-перше, таких цін не повинно бути. Це моє глибоке переконання, тому що такі ціни піддають стабільності роботу нашої економіки і, відповідно, ставлять під загрозу торгово-економічні відносини з Росією. Я чітко сказав Путіну, що ми зацікавлені, щоб економіка Росії стабільно розвивалася, і не було кризи. Ми зацікавлені , тому що ми - великий торговий партнер, і якщо у вас буде погано, отже, і нам буде погано. Так подумайте і ви про це: якщо у нас буде погано, напевно, вам теж буде не дуже добре. Тут все взаємопов'язане".
Нагадаємо, 7 червня 2011 р. Росія і Україна домовилися про створення спеціальної робочої групи для обговорення питань по газу. Через 3-4 тижні робочі групи доповідатимуть про те, як іде робота.
"І ми зберемося, щоб подивитися, як рухаються проекти", - сказав прем'єр. Він підкреслив, що чинна угода щодо постачання газу має виконуватися, поки РФ і Україна не домовляться про які-небудь нових умовах, додавши, що обговорення цих умов може пройти в рамках створюваних робочих груп.