Азаров запропонував Shell видобувати газ із традиційних родовищ України
Прем'єр-міністр України Микола Азаров (на фото) запропонував керівництву компанії Shell долучитися до видобутку природного газу в Україні з традиційних та виснажених родовищ України. Про це він заявив під час зустрічі з делегацією компанії Shell, передає прес-служба уряду.
"Я хочу запропонувати компанії Shell долучитися до видобутку газу не тільки з нетрадиційних пластів, зокрема сланцевих, а й до його видобутку із традиційних родовищ", - сказав Азаров.
Читайте також: Облради повинні дозволити Shell і ExxonMobil видобуток сланцевого газу на їх територіях, - Азаров
При цьому він підкреслив, що зараз Україна ставить спеціальні станції докачування газу, які збільшують тиск на діючих та виснажених родовищах і зокрема це дозволяє на 25-30% збільшити обсяги видобутку вуглеводнів, а відтак Україна зацікавлена у залученні досвіду Shell.
У свою чергу директор міжнародних проектів пошуку та розвідки вуглеводнів, член правління компанії Royal Dutch Shell Енді Браун зазначив, що компанії цікава співпраця з Україною у традиційному видобутку вуглеводнів.
"Ми могли б співпрацювати і обмінюватись знаннями, спільно розробляючи виснажені та традиційні родовища, ми могли б передавати вам наші технології", - сказав Браун.
Він поінформував, що зараз компанія Shell у Нідерландах застосовує спеціальні технології для збільшення видобутку газу із виснажених родовищ, зокрема цей досвід можна передати Україні.
Україна в рамках обраної лінії економічної політики, спрямованої на зниження енергозалежності від Росії і її дорогого газу, намагається реалізувати різні енергетичні проекти. Ведуться переговори про закупівлі газу Азербайджані, Туркменістані. В Одеській області планується будівництво LNG-терміналу, також можливе спільне з Туреччиною будівництво LNG-терміналу на турецькому узбережжі Середземного моря. Реалізуються проекти з видобутку газу на шельфі Чорного і Азовського морів. Заплановані проекти з видобутку сланцевого газу за участю світових лідерів у сфері енергетики - Royal Dutch Shell і Chevron.