Азаров: ЄС очікує від України результатів опрацювання висновків Ради ЄС вже в травні 2013 р
Європейський союз в травні 2013 р. очікує побачити результати того, що зроблено Україною в контексті опрацювання висновків Ради ЄС від 10 грудня 2012 р. Про це прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив в ході засідання уряду, передає кореспондент РБК-Україна.
"Минулого тижня відбувався активний і визначальний для України діалог з Європейським союзом на політичному рівні. 4-6 лютого Україну відвідали члени моніторингової місії Європейського парламенту: колишній Президент ЄС Пет Кокс і колишній президент Польщі Олександр Кваснєвський. Визнанням важливої ролі цієї місії, яка була створена за ініціативою президента Європарламенту Мартіна Шульца, стало рішення про продовження її мандата. 7 лютого я і члени Кабінету міністрів також мали можливість обмінятися думками щодо євроінтеграційного поступу України з комісаром ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефаном Фюле", - заявив він.
Прем'єр зазначив, що з європейськими колегами узгоджений досить напружений графік роботи, дотримання якого дозволить підписати угоду про асоціацію з ЄС у листопаді 2013 р., а також забезпечить умови для запровадження безвізового режиму з ЄС.
"Угода про Асоціацію має стати дорожньою картою співпраці з ЄС, яку ми розглядаємо як комплексну програму масштабних перетворень всередині України. У нас зі стороною ЄС є спільне розуміння, що необхідно в повній мірі використовувати політичний календар, зокрема саміт в лютому і засідання Ради з питань співробітництва у червні, щоб досягти поставленої мети. Більш того, вже в травні сторона ЄС очікує побачити результати того, що нами зроблено в контексті опрацювання висновків Ради ЄС з питань зовнішніх справ по Україні від 10 грудня 2012 р.", - зазначив Азаров.
Нагадаємо, як заявив комісар Європейського союзу з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле, Україна може підписати угоду про асоціацію з ЄС у листопаді 2013 р. у Вільнюсі на саміті "Східного партнерства".
У свою чергу, Президент України Віктор Янукович зазначив, що українська сторона уважно вивчила сигнали, подані Європейським союзом щодо перспектив підписання угоди про асоціацію, і продовжує роботу над необхідними реформами.
Читайте також: Оприлюднено 19 вимог Євросоюзу до України