Рішення прийнято на основі інформації про зміни в австрійському законодавстві
Австрія виключена зі списку країн, торгові операції з якими підлягають посиленому контролю в рамках адміністрування закону про трансфертне ціноутворення (списку офшорних зон). Таке рішення прийняв Кабінет Міністрів України (Кабмін) за пропозицією Міністерства фінансів країни (Мінфіну). Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.
У повідомленні йдеться, що уряд України раніше посилило контроль за трансфертним ціноутворенням, для чого 14 травня 2015 р. затвердив список країн, до яких застосовуються правила трансфертного ціноутворення, та операції з якими вважаються контрольованими.
У цей список потрапили країни, що відповідають трьом основним критеріям:
1) Ставка податку на прибуток в країні на 5 або більше відсотків нижче, ніж в Україні. На момент складання списку в Австрії основна ставка податку на прибуток становила 25%, але по відношенню до деяких категорій бізнесу застосовувалися ставки 0 або 2,5%.
2) Країна не розкриває в публічному доступі інформацію про власників компаній
3) Країна не уклала з Україною угод з положенням про обмін інформацією. На сьогодні діє Конвенція між урядом України і Австрії про уникнення подвійного оподаткування, якою передбачено обмежений обмін податковою інформацією.
На момент складання списку, Австрія відповідала всім трьом критеріям. Однак, після того, як список країн був узгоджений в нашій країні, уряд Австрії направило уряду України дипломатичну ноту з інформацією про нещодавні зміни в австрійському законодавстві. А саме про те, що країна:
1) Скасувала пільгові ставки податку на прибуток
2) Внесла відповідні зміни в законодавство про розкриття в публічному доступі інформації про власників компаній
3) Надала згоду на перегляд і повторне підписання Конвенції про уникнення подвійного оподаткування для розширеного обміну податковою інформацією.
Враховуючи ці зміни в законодавстві, Австрія більше не може бути віднесена до списку країн, до яких застосовуються правила трансфертного ціноутворення. У зв'язку з чим, 1 липня 2015 р. за пропозицією Мінфіну, Кабмін ухвалив рішення виключити країну зі списку.
Нагадаємо, раніше Міністерство фінансів України та спеціальний комітет кредиторів заявили, що хочуть завершити боргову операцію України якомога швидше.