ua en ru

Авдіївський коксохім зупинив роботу через відключення енергопостачання

Авдіївський коксохім зупинив роботу через відключення енергопостачання Фото: Авдіївський коксохімічний завод

У ніч на 7 грудня Авдіївський коксохімічний завод Групи Метінвест позбувся електропостачання. Були відключені обидва введення, що живлять підприємство. Більше діб фахівці АКХЗ ведуть боротьбу за збереження виробничих потужностей. Станом на 13:30 8 грудня завод призупинив видачу коксу. Про це повідомляє прес-служба компанії

Так, за останню добу Авдіївський коксохім пережив кілька повних зупинок і повторних запусків обладнання. Ситуація значно ускладнюється погодними умовами – при таких низьких температурах (до -16°С вночі) кілька годин без обігріву можуть стати смертельними для коксових батарей підприємства.

Крім того, внаслідок бойових дій наполовину скорочено подачу технічної води на завод. З цієї причини АКХЗ не має можливості самостійно генерувати електроенергію для покриття хоча б мінімальних потреб.

Також повідомляється, що зупинені і водогрійні котли ТЕЦ, залишки технічної води на заводі критично низькі. Без опалення залишилися всі житлові будинки і установи Авдіївки, оскільки інших джерел обігріву в місті немає.

Фахівці АКХЗ і ДТЕК готові в будь-яку хвилину виїхати до місця пошкодження вводів для проведення відновлювальних робіт. Однак дозволу на виїзд від Спільного центру з контролю і координації (СЦКК) не отримано. Розмінування території не вироблено.

"Всі виклики, які сьогодні заважають стабільній роботі найбільшого в Європі коксохіму, не технічного, а військового характеру. Немає потреби зайвий раз говорити, яка доля чекає авдіївців, яка катастрофа чекає економіку України, якщо зупиниться АКХЗ. Тому зараз ми гостро потребуємо допомоги ОБСЄ, СЦКК, військово-цивільної адміністрації та громадськості", - заявив генеральний директор АКХЗ Муса Магомедов

Нагадаємо, з червня 2014 року на території АКХЗ розірвалося 320 снарядів, 9 заводчан загинули, понад 50 отримали поранення. Останні кілька місяців підприємство працювало на двох високовольтних вводах замість чотирьох необхідних.