Споживачів газу цілодобово обслуговує 179 бригад аварійно-диспетчерської служби по області
У 2017 роціаварійно-диспетчерська служба ПАТ "Дніпропетровськгаз" прийняла та опрацювала понад 148 тис. звернень від споживачів газу в регіоні. У результаті було ліквідовано більше 196 тисяч витоків газу.Кількість аварійних викликів у порівнянні з 2016 роком збільшилась на 2%. Про це повідомляє прес-служба компанії.
Найчастіше витоки природного газу під час його використання в побутіпов’язані із самовільним втручанням у газову мережу, несправністю обладнання та нехтуванням правилами безпеки.Також до них призводить застарілість внутрішньобудинкового газовогообладнання, за стан та своєчасну заміну якого відповідає власник або балансоутримувач житла. Саме з цієї причини майже 20% по області виникає аварійних ситуацій.
"У 2017 році утримання автомобілів аварійної служби "Дніпропетровськгазу" обійшлося майже в1 млн гривень. Велика кількість аварійних заявок та інших робіт, які виконує служба "104", зростання вартості паливо-мастильних матеріалів, необхідних для локалізації та ліквідації аварійних ситуацій, потребує нині збільшення обсягу фінансування служби АДС, - говорить технічний директор ПАТ "Дніпропетровськгаз" Сергій Бачурін. – На жаль, ПАТ "Дніпропетровськгаз" продовжує використовуватиавтотранспортні засоби зі строком експлуатації понад 28 років. Тому для вдосконалення роботи аварійної служби цього року необхідно інвестувати близько 8 млн. грн для придбання 5 оновлених автомобілів і сучасних приладів та інструментів, однак у діючому тарифі на розподіл газу не передбачено і 10% від цієї суми".
На сьогодні споживачів газу цілодобово обслуговує 179 бригад аварійно-диспетчерської служби по області. Автопарк укомплектований 48 машинами, які мають спеціальний радіозв’язок, сирени, проблискові маячки, інструменти та інші технічні засоби. Також вони оснащені системою GPS-навігації, що допомагає значно скоротити час приїзду бригади до місця виклику. За2017 рік автомобілі екстреної служби "Дніпропетровськгазу" подолали відстань у 1,3 млн км, при цьому затратили майже 279 тисяч літрів палива.
Після закупівлі компанією нового спецтранспорту марки VolkswagenTransporter для роботи служб АДС, час приїзду за місцем виклику порівняно зі старими авто скоротився на 5-10 хвилин. Однак, забезпеченість таким транспортом становить лише 48% від загального автопарку.
Окрім того, сьогодні існує потреба служби в додатковому придбанні сучасних приладів для визначення витоків газу:течошукачів "Варта", "Дозор" і "Варіотек" та трасошукачів "Спрут", "Ферофон", "АппК" і "Універсал". "Наприклад, георадар – пристрій для виявлення несанкціонованих врізок на поліетиленовому газопроводі коштує 450 тисяч гривень, а течошукач із вбудованою функцією хроматографа ЕХ-480 обійдеться у 250 тисяч гривень", - коментує головний інженер ПАТ "Дніпропетровськгаз" Олександр Макаренко.
Недостатність фінансування в тарифі на розподіл газу ПАТ "Дніпропетровськгаз" впливає на забезпечення реальних потреб у роботі аварійно-диспетчерської служби. Для вирішення проблеми варто виконати перерозподіл тарифу у складі ціни на газ.