Аудит підтвердив, що в справах Тимошенко по "кіотських грошах" і про закупівлю машин для швидкої допомоги немає складу злочину, - Власенко
Компанії Covington & Burling LLP і BDO провели аудит, який підтверджує відсутність складу злочину в діях Юлії Тимошенко під час її перебування на посту прем'єр-міністра України в справі про "кіотські гроші" і в справі про придбання машин "Опель-комбо" для потреб швидкої допомоги. Про це на сьогоднішній прес-конференції заявив захисник Юлії Тимошенко у газовій справі народний депутат України Сергій Власенко, передає кореспондент РБК-Україна.
"Що стосується коштів так званого Кіотського протоколу, прозвучало абсолютно чітке твердження про те, що ("кіотські") гроші почали витрачатися тільки в грудні 2010 року. Тобто уряд Тимошенко не витратив жодної копійки "кіотських грошей". Комісія, сплачена Державним казначейством Національного Банку, не може вважатися за збиток держави, оскільки і Державне казначейство, і Національний банк є державними установами і оплата від держави державі не може вважатися за державний збиток. Ці два висновки приводять нас до неспростовного висновку, що не існує складу злочину по неправомірному витрачанню грошей", - відзначив Власенко.
Крім того, Власенко заявив, що аудит, проведений компанією "Trout Cacheris LLP" за замовленням української влади, є недостовірним. "На цей аудит витрачені значні кошти і фактично ухвалено рішення внести зміни до державного бюджету для того, щоб ще 70 млн грн з державного бюджету заплатити цим так званим аудиторам", - також зазначив Власенко.
На питання журналістів про те, в яку суму обійшовся Тимошенко і партії "Батьківщина" аудит, проведений за їхнім замовленням, Власенко відповів: "Вартість цієї роботи в сотні разів менша, ніж пропонується з українського бюджету заплатити за аудит, який виконала "Trout Cacheris LLP".