ua en ru

В Асоціації міст пропонують залишати на місцях 70% податку на доходи фізосіб

В Асоціації міст пропонують залишати на місцях 70% податку на доходи фізосіб Фото: податковий форум (з відкритих джерел)

Компенсувати доходи держбюджету від такого нововведення пропонують за рахунок збільшення основних ставок податків на алкогольні напої та тютюнові вироби з одночасним скасуванням роздрібного акцизу

Політика децентралізації вимагає відповідного посилення незалежності місцевих бюджетів. Про це заявила експерт Асоціації міст України Діна Серебрянська на IV Податковому форумі, передає УНІАН.

"В умовах непрогнозованих змін податкового законодавства, які приймає Верховна рада в кінці бюджетного року, без створення надійних компенсацію втрат доходів місцевих бюджетів щорічно стикаються з недофінансуванням", – пояснює Діна Серебрянська.

Як приклад експерт навів ситуацію навколо роздрібного акцизу. "Щороку змінюються підходи до адміністрування роздрібного акцизу. В результаті місцеві бюджети втрачають доходи з цього податку. Так, частка роздрібного акцизу в доходах місцевих бюджетів (без урахування трансфертів) у 2016 р. становила 6,8%, у 2017 р. вона вже знизилася до 5,9%", - зазначає Діна Серебрянська.

Щоб забезпечити стабільність доходів місцевих бюджетів експерт запропонувала скасувати роздрібний акциз на алкогольні та тютюнові вироби, але при цьому більше залишати доходів від податку на доходи фізосіб на місцях.

"Асоціація міст України виходить з ініціативою замість сплати роздрібного акцизного податку з алкогольних і тютюнових виробів, збільшити перерахування надходжень від податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів на 10 процентних пунктів – з 60 до 70%. Це дозволить сформувати стабільні прогнозовані надходження до місцевих бюджетів", – впевнена експерт Асоціації міст України Діна Серебрянська.

Про необхідність удосконалення податкової політики та посилення місцевих бюджетів заявив на Форумі і народний депутат, голова правління Інституту суспільно-економічних досліджень Леонід Козаченко.

"Ми наближаємося до складного періоду. У 2019 році Україна вже буде змушена розраховуватися із зовнішніми боргами. Складна ситуація навколо військового конфлікту. Складний політичний процес напередодні виборів. Все це актуалізує питання вдосконалення податкової політики держави", – заявив Козаченко.

Податковий форум традиційно виступає майданчиком для дискусій між представниками органів державної влади, інвесторів, парламентаріїв, громадських організацій. У цьому році він проходив 28 серпня в Одесі.