В Асоціації міст прокоментували ініціативу заборонити викладку сигарет на вітринах
Прямі втрати місцевих бюджетів експерти оцінюють приблизно в півмільярда гривень
Заборона на викладку сигарет на вітринах кіосків може негативно вплинути на місцеві громади, а прямі втрати місцевих бюджетів оцінюються приблизно в півмільярда гривень. Таку думку виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, передає УНІАН.
"Ця заборона негативно вплине на місцеві бюджети двома способами. По-перше, це роздрібний акциз на продаж сигарет – 5% від вартості пачки – який йде в місцеві бюджети. І, по-друге, це єдиний податок, який сплачують представники малого бізнесу, що здійснюють продаж сигарет", – пояснює Слобожан.
На його думку, крім прямих втрат місцевих бюджетів будуть ще і втрати опосередковані. Оскільки законопроект зменшить доходи державного бюджету, скоротяться можливості для міжбюджетних трансфертів з державного бюджету до місцевих, вважають експерти.
Також голова Асоціації міст України навів приклад негативного досвіду заборони на викладку в інших країнах. У всьому світі налічується лише 17 країн, де діє повна заборона на викладку тютюнових виробів на вітринах, у тому числі в Росії, Кенії, Намібії, а також Тринідаді і Тобаго.
"В Євросоюзі подібна заборона діє лише у 4 з 28 країн ЄС. Що стосується наших сусідів – Росії, Білорусі, Молдови – там був досить негативний досвід з даними забороною. Зокрема, був негативний вплив на малий бізнес, на надходження до бюджетів", – пояснює ситуацію Слобожан.
Також ситуацію навколо даного заборони негативно оцінили і в Національній організації роздрібної торгівлі.
"Ще в лютому 2017 р. ми надіслали главі парламенту, прем'єр-міністру, президенту України звернення більше 11 000 підприємців про недопущення нових заборон в роздрібній торгівлі. Підприємці виступили проти законодавчої заборони виставляти у вітринах тютюнові виробів", – заявили в Національній організації роздрібної торгівлі.
В організації прогнозують, що прийняття відповідного законопроекту призведе до закриття багатьох малих підприємств і скорочення персоналу.
"Реальним результатом даного законопроекту стане закриття 30% торговельних точок, зменшення надходжень до бюджетів, недоотримання по єдиному соціальному внеску, збільшення обсягів нелегальної торгівлі та контрабанди тютюнових виробів", – підкреслюють у Національній організації роздрібної торгівлі.