Вірменія та Азербайджан звинуватили один одного у відновленні бойових дій на кордоні
У Міноборони Вірменії повідомили, що ЗС Азербайджану атакували позиції на східному напрямку і вбили одну людину. При цьому в оборонному відомстві Азербайджану заявили, що ЗС Вірменії обстріляли позиції Азербайджанської армії в Кельбаджарському районі.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-служби Азербайджану і Вірменії.
На кордоні Вірменії та Азербайджану знову відбулися бойові дії. Країни звинуватили один одного в провокаціях.
Реакція Вірменії
За інформацією Міноборони Вірменії підрозділи Збройних сил Азербайджану відкрили інтенсивний вогонь з вогнепальної зброї різного калібру в напрямку бойових позицій Вірменії. Діями у відповідь вогонь противника був придушений. Також є потраждалі та загиблий.
"10 грудня, в районі 12:00, підрозділи Збройних сил Азербайджану атакували вірменські військові позиції, розташовані в східній частині вірмено-азербайджанського кордону. В результаті відповідних дій вірменської сторони противник, несучи людські втрати, був відкинутий на вихідні позиції", - йдеться в повідомленні.
У прес-службі Міністерства оборони підтвердили інформацію про загиблого військовослужбовця, проте пообіцяли, що про стан здоров'я двох поранених військових розкажуть пізніше.
Реакція Азербайджану
У свою чергу в Міноборони Азербайджану заявили, що Збройні сили Вірменії вдень 9 грудня вчинили провокацію на Кяльбаджарській ділянці державного кордону.
"Приблизно о 15:00 вірменські військові підрозділи з бойових позицій у напрямку Басаркечярського району піддали обстрілу позиції Азербайджанської армії в Кяльбаджарському районі. Підрозділами нашої армії, дислокованими на цьому напрямку, були зроблені відповідні дії", - повідомили у військовому відомстві Азербайджану.
Нагадаємо, після стрімкого наступу Азербайджану в листопаді 2020 року була досягнута домовленість про припинення вогню в Нагірному Карабасі і введенні російських військових. Кампанія завершилася фактичною поразкою вірменської армії, Баку були передані кілька районів.
Відзначимо, після війни за Нагірний Карабах між Баку і Єреваном загострилися відносини через демаркацію кордонів.