Президент Аргентини Крістіна Фернандес де Кіршнер заявила, що відмова США та Великобританії визнати входження Криму до складу Росії є проявом політики подвійних стандартів.
Президент Аргентини Крістіна Фернандес де Кіршнер заявила, що відмова США та Великобританії визнати входження Криму до складу Росії є проявом політики подвійних стандартів, передає Associated Press.
Фернандес порівняла референдум в Криму з торішнім плебісцитом на Фолклендських (Мальвінських) островах, британської заморської території, яку Аргентина вважає своєю. Міжнародне співтовариство визнало волевиявлення жителів архіпелагу, в переважній більшості проголосували за те, щоб залишитися в складі Великобританії, незважаючи на протести Буенос-Айреса.
"Ми вимагаємо, щоб принцип територіальної цілісності, до якого апелюють великі держави, застосовувався до всіх. Або ми всі дотримуємося одних і тих же принципів, або живемо в світі, де немає закону і діє право сильного", - підкреслила Фернандес, говорячи про протидію, яка результати кримського референдуму зустріли з боку світового співтовариства.
Питання про приєднання Криму, який обговорювався на діловій зустрічі за участю Президента Аргентини, відсунув убік проблему зростаючого зовнішнього боргу країни. Сьогодні Аргентина повинна Паризькому клубу близько 9,5 млрд дол.
Мальвінські острови були захоплені Великобританією в 1833 р. В квітні 1982 р. Аргентина зробила спробу силою повернути території, що викликало відповідні дії Великобританії. Поразка у війні призвела до падіння військової хунти в Аргентині.