Міжнародне право не передбачає такої форми забезпечення ризику
Державний ПриватБанк заявляє про те, що для арешту кореспондентських рахунків установи немає підстав у Міжнародному праві. Про це повідомляє прес-служба банку.
Згідно з повідомленням, на балансі націоналізованого ПриватБанку немає зобов'язань перед утримувачами єврооблігацій, а рішення про проведення процедури націоналізації банку та механізмів його капіталізації приймалося виключно Фондом гарантування вкладів фізичних осіб та Національним банком України.
За словами першого заступника голови правління банку Олександра Дубровіна, претензії держателів євробондів ПриватБанку не означають автоматичного арешту або накладення обмежень на будь-які рахунки або активи.
"Суть претензій власників євробондів стосуються відновлення прав власників таких паперів, та не означають автоматичного накладення обмежень на будь-які рахунки або активи ПриватБанку, - пояснив Дубровін.
Він повідомив, що практика застосування міжнародного права до банків не передбачає такої форми забезпечення позову, як накладення арешту на кореспондентські або будь-які інші рахунки комерційного банку і тим більше його клієнтів.
Зазвичай у всьому світі судами практикується метод взяття зобов'язання про депонування на спеціальному рахунку коштів під майбутнє рішення суду по суті позову.
Раніше, в деяких ЗМІ з'явилася інформація про те, що власники євробондів ПриватБанку мають намір подати позов до суду з вимогою накласти арешт на коррахунку установи.
Нагадаємо, голова правління ПриватБанку Олександр Шлапак заявив, що ПриватБанк готовий у суді відстоювати правомірність конвертації євробондів у капітал.