Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України" тимчасово, до 1 січня 2015 року, ввів новий загальнодержавний податок - військовий збір, який буде стягуватися за ставкою 1,5% з доходів фізичних осіб.
Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України" тимчасово, до 1 січня 2015 року, ввів новий загальнодержавний податок - військовий збір, який буде стягуватися за ставкою 1,5% з доходів фізичних осіб.
Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України" тимчасово, до 1 січня 2015 року, ввів новий загальнодержавний податок - військовий збір, який буде стягуватися за ставкою 1,5% з доходів фізичних осіб. Він набув чинності 3 серпня 2014 року, передає Дело.
Згідно з внесеними до Податкового кодексу України змін, об'єктом оподаткування військовим збором стають доходи у формі заробітної плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати або інші виплати та винагороди, що нараховуються (виплачуються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами. Також оподаткуванню підлягає виграш у державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.
"Згідно формулюванні в Податковому кодексі військовим збором повинні обкладатися всі доходи платників податків, отримані ними за цивільно-правовими договорами (у т. ч. оренди, купівлі-продажу, банківського вкладу тощо). Але незважаючи на не зовсім коректні формулювання, податкові органи давали і дають роз'яснення про те, що під об'єктом оподаткування військовим збиранням слід розуміти доходи, отримані платником податків у зв'язку з відносинами трудового найму на підставі трудового договору або цивільно-правового договору, зокрема договору підряду або договору на надання послуг, згідно якого одна сторона виконує роботу або надає послугу іншій стороні", - роз'яснює юрист департаменту податкової практики ЮК "Алексєєв, Боярчуков і партнери" Євген Васьківський.
Таким чином, за його словами, дохід, який отримують українці за будь-якими іншими цивільно-правовими договорами, зокрема оренди, купівлі-продажу, банківського вкладу тощо, умовами яких не передбачено виконання роботи або надання послуг, не підлягає обкладенню військовим збором.
При цьому Євген Васьківський нагадує, що відповідальною за нарахування та сплату військового збору з доходів із джерелом походження в Україні, є податковий агент.
"У випадку з заробітною платою цей податок нараховує та сплачує роботодавець. Військовий збір перераховується до бюджету до або одночасно з виплатою такого оподатковуваного доходу (заробітної плати). За виплату такого доходу без утримання та сплати військового збору передбачений штраф в розмірі 25% від суми неутриманого в бюджет податку. За повторне порушення протягом 1095 днів - 50% від суми неутриманого в бюджет податку за третє і подальші порушення протягом 1095 днів - 75% від суми неутриманого до бюджету податку", - попереджає юрист департаменту податкової практики ЮК "Алексєєв, Боярчуков і партнери" Євген Васьківський.