Відкритість української економіки і висока ціну на газ являються головними причинами негативного платіжного балансу. Про це в інтерв'ю журналу «Кореспондент» сказав перший віце-прем'єр України Сергій Арбузов.
«Я не буду коментувати, хто які контракти підписував - вдалі чи невдалі, але факт залишається фактом: ми витрачаємо величезні гроші. Останні два роки за імпорт газу ми щорічно платили практично 14 млрд. Дефіцит платіжного балансу - 4,2 млрд, а заплатили ми за імпорт газу 14 млрд, переплативши мінімум 5 млрд. Який висновок? При незмінних цінах на газ у нас не було б дефіциту платіжного балансу, операції по поточному рахунку компенсували б один одного - був би нуль. У нас, і я це офіційно заявляю, був би позитивний платіжний баланс. Інша справа, що всередині він не збалансований, але на це потрібні роки», - сказав Арбузов, додавши, що другою причиною негативно платіжного балансу є відкритість української економіки.
Перший віце-прем'єр відзначив, що позитивне сальдо платіжного балансу може згорнутися в нуль завдяки гарному фінансовому рахунку. «Ми спокійно займаємо гроші на зовнішньому ринку. Інвестори нам довіряють - і в частині повернення грошей, і в частині переговорів з МВФ. Крім того, в минулому році ми зібрали близько 4 млрд грн на внутрішньому ринку, запропонували нову послугу ОВДП населенню, в тому числі валютні, з усякими компенсаторами, держава гарантує 100%-у зворотність своїх вкладів. Адже внутрішній ринок у нас глибокий, на руках у населення більше 100 млрд дол.», - зазначив Арбузов.
За його словами, минулого року уряд організував роботу так, що доходи населення зросли на 14%, тобто, в порівнянні з європейськими показниками населення отримало небувалий рівень доходу. Арбузов констатував, що ці гроші залишилися у людей на руках, тоді як вони повинні працювати в економіці.
Читайте також: Макроекономічна ситуація в Україні залишається на рівні минулого року, - МВФ