Одне з основних завдань держави на 2013 р. - розвитку мережі сільгоспкооперативів, які підвищать конкурентоспроможність села і поліпшать соціальну інфраструктуру в сільській місцевості. Про це повідомив перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов.
«Розвиток кооперативного руху і підтримка його з боку держави є необхідною умовою відродження українського села. І світовий досвід підтверджує, що саме завдяки об'єднанню в кооперативи, дрібно-і среднетоварние виробники можуть підвищити конкурентоспроможність своєї продукції. Тому інтерес селян до таких об'єднань поступово зростає», - зазначив Арбузов.
Переконані у перспективності розвитку сільгоспкооперативів і в регіонах. В рамках організованого Мінагрополітики опитування, більше 9 тис. голів сільських та селищних рад, що становить більше 84% з їх загального числа, підтримали створення обслуговуючих сільгоспкооперативів. Сьогодні в Україні діє понад 850 обслуговуючих кооперативів. В рамках ініціативи «Рідне село» в минулому році з'явилося ще майже 100.
«В цілому, на думку голів сільських та селищних рад, для того, щоб сільське населення було працевлаштовано і мало стабільний дохід, необхідно створити близько 18 тис. обслуговуючих кооперативів. А за оцінками вітчизняних експертів аграрного ринку, завдяки ініціативі «Рідне село» і кооперації в селах можна створити 1,6 млн робочих місць до 2020 р. Першим же кроком до формування кооперативів повинні стати сімейні ферми. Зараз уряд активно підтримує їх створення», - заявив перший віце-прем'єр.
Він також підкреслив, що кооперативний рух серед дрібних і середніх виробників дозволить не тільки економічно розвивати села, але й покращувати їх соціальну інфраструктуру. «Урядова політика та реформи в аграрній сфері повинні привести до всебічного розвитку сільських територіальних громад України. А це означає - до розвитку 70% території нашої держави, на яких проживає третина населення», - додав чиновник.
Нагадаємо, Президент Віктор Янукович зазначив, що доклавши максимальних зусиль до створення мережі сільгоспкооперативів, в Україні вдасться підвищити рівень життя в селах. Тому уряд та інші органи влади повинні максимально сприяти соціально-економічному розвитку в сільській місцевості.
У минулому році Міністерство аграрної політики і продовольства розробило і представило стратегію соціально-економічного розвитку сільських територій «Рідне село». Ця ініціатива орієнтована на створення сільськогосподарських кооперативів та підтримку державою дрібних і середніх товаровиробників.