Бердинських заявила, що "шокована засіданням і не довіряє ГПУ"
В Апеляційний суд Києва не надійшли матеріали апеляційної скарги стосовно доступу до даних журналістки журналу "Новое время" Крістіни Бердинських. Про це заявив суддя у залі суду, передає кореспондент РБК-Україна.
Суддя відзначив, що матеріали до суду не надійшли.
"За таких обставин суд позбавлений можливостей розглядати Вашу скаргу. Сьогодні справа з розгляду знімається", - сказав суддя.
Разом з тим, суддя повідомив, що скаргу буде розглянуто 26 вересня.
"Призначаємо, таким чином, наступне засідання на 26 вересня на 11.50", - сказав суддя.
В свою чергу Бердинських після засідання зазначила, що не знає, до яких саме даних ГПУ отримала доступ і відзначила, що у неї немає довіри до прокуратури.
"Я шокована сьогоднішнім засіданням. Воно не відбулося, не з'явився прокурор.
"Ухвала Печерського суду діє і досі. Прокуратура каже, що запросила лише обмежену інформацію з мого телефону. У мене немає довіри до прокуратури, більш того, я не впевнена, що вони не запросять усю інформацію у "Київстару", - сказала вона.
Вона також зазначила, що ГПУ може отримати будь-яку інформацію з її телефону.
"ГПУ може отримати інформацію і я жодним чином не можу це зупинити. ЄСПЛ недавно прийняв рішення щодо моєі колеги Наталі Седлецької. Я думала, що суд зважить на таку реакцію", - сказала вона.
Зазначимо, сьогодні мала розглядатися скарга журналіста на ухвалу ГПУ щодо надання доступу до даних з телефону журналістки за 1,5 роки.
Нагадаємо, Апеляційний суд Києва зменшив перелік даних з телефону Седлецької, до яких отримає доступ Генпрокуратура. Суд розглянув апеляцію Седлецької на судове рішення, згідно з яким ГПУ отримала дозвіл на доступ до даних з її телефону за 1,5 року, і частково задовольнив її. Таким чином, суд постановив скасувати попереднє рішення суду і вирішив опублікувати нову постанову, яка надасть ГПУ доступ до меншого обсягу даних.
18 вересня Європейський суд з прав людини зобов'язав українську владу утриматися від доступу до будь-яких даних з телефону головного редактора програми "Схеми" Наталії Седлецької.
20 вересня у Кабінеті міністрів отримали рішення Європейського суду з прав людини у справі головного редактора програми "Схеми" Наталки Седлецької та спрямували його в ГПУ.
Уряд має до 9 жовтня 2018 року надати Європейському суду всі документи, які стосуються спроб слідчого отримати доступ до даних телефонних комунікацій заявниці у контексті кримінального провадження щодо голови НАБУ Артема Ситника та інформувати суд про подальший розвиток подій.
Також РБК-Україна писало, що журналісти вже понад 15 видань відправили інформаційні запити до Генеральної прокуратури України і запустили флешмоб у соцмережі Facebook із умовною назвою #Луценко_дай_відповідь.
Журналісти публікують перелік із шістьох запитань до Луценка щодо цієї ситуації. Аналогічні запитання генпрокурор отримав в офіційних інформаційних запитах від редакцій, надісланих до ГПУ.