Міжвідомча комісія з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств розпочне свою роботу з розгляду проблемних ситуацій, в якій опинилися підприємства з іноземними інвестиціями. Про це РБК-Україна на умовах анонімності повідомило джерело в уряді.
"Перше засідання комісії може відбутися або до кінця червня, або вже в першій половині липня", - повідомив співрозмовник видання. За його словами, до того часу має бути завершено розробку програми боротьби з рейдерством в Україні. "Відповідну роботу безпосередньо курує перший віце-прем'єр Сергій Арбузов", - зауважив представник Кабміну.
Нагадаємо, що наприкінці травня уряд відновив роботу міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств, яку очолив Арбузов. Статус комісії було підвищено - до керівництва органу залучено перших осіб міністерств та відомств, а не їх заступників, як було раніше.
Як зазначав президент Американсько-української ділової ради Морган Вільямс, щоб стати дійсно ефективним інститутом, комісія має володіти адекватними легальними повноваження та працювати на принципах чесності та прозорості. За його словами підвищення ефективності боротьби з рейдерством в Україні дозволило б підвищити інвестиційну привабливість країни і, як наслідок, сприяло б зростанню економіки, доходів бюджету, поліпшенню платіжного балансу.
У свою чергу керуючий партнер юридичної фірми "Астерс" Олексій Дідковський зауважив, що міжвідомча комісія повинна, передусім, забезпечити взаємодію держорганів для своєчасного реагування на рейдерські захоплення підприємств. Разом з тим експерт вказував на те, що відповідальність за поширення рейдерства в Україні не можна повністю покладати тільки на цей орган, оскільки в Україні створена і функціонує розгалужена система правоохоронних органів: прокуратура, СБУ, органи внутрішніх справ, які наділені всіма необхідними повноваженнями для боротьби з організованою злочинністю , в т.ч. з рейдерством.