Антикорупційний комітет Ради провалив законопроект про держзакупівлі в ЗСУ
Чинний закон передбачає механізм рамкових угод, що цілком задовольняє мету пропонованого проекту
Комітет парламенту з питань запобігання і протидії корупції визнав таким, що не відповідає вимогам антикорупційного законодавства, проект закону №2261а "Про внесення змін до статті 40 Закону України "Про здійснення державних закупівель" (щодо забезпечення безперервності процесу харчування особового складу Збройних Сил України)", передає прес-служба Верховної Ради України.
Так, документом пропонується для забезпечення безперервності процесу харчування особового складу Збройних Сил України та інших військових формувань надати право Міністерству оборони України укладати із суб'єктами господарювання - переможцями процедур закупівлі, додаткові угоди щодо продовження дії договорів про закупівлю послуг з харчування на три роки в межах відповідних бюджетних асигнувань Міноборони.
"У Комітеті вважають за необхідне зазначити, що можливість пролонгації дії договору на 3 роки без проведення нових тендерів може мати наслідком недопущення до закупівель учасників, що пропонують більш якісні продукти харчування за нижчими цінами, що, у свою чергу, обмежує конкуренцію та може створювати корупційні ризики", - сказано в повідомленні.
Підкреслюється, що чинним законодавством передбачено механізм рамкових угод, що дозволяє заключати угоди строком до 4-х років з метою безперервного постачання певних товарів та послуг. Відповідно, даний механізм цілком може задовольнити мету, задекларовану авторами законопроекту.
Крім того, чинним законом передбачено, що дія договору про закупівлю може продовжуватися на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20% суми, визначеної в договорі, укладеному в попередньому році, що також дозволяє забезпечити безперервність постачання продуктів харчування під час проведення нових тендерів.
Нагадаємо, закон, що передбачає перехід державних закупівель в електронний формат, вступив в силу.
При цьому з 1 квітня 2016 року закон вводиться в дію для центральних органів виконавчої влади та замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, а з 1 серпня 2016 року - для всіх замовників.