Реконструкція Андріївського узвозу буде завершена до Дня Києва, 26 травня. Про це заявив глава Київської міськдержадміністрації (КМДА) Олександр Попов, повідомляє прес-служба КМДА.
За словами Попова, зараз на Андріївському ведуться активні роботи з укладання бруківки та ремонту фасадів історичних будинків. «До Дня Києва Андріївський узвіз зустріне киян та гостей міста святковою програмою і, звичайно, прекрасною атмосферою старого Києва. Заходи будуть відповідати концепції творчого простору, який завжди панувало на Андріївському узвозі. Арт-перформанси, ігри, художні інсталяції і багато іншого ми запропонуємо відвідувачам на День Києва», - сказав глава КМДА.
Попов зазначив, що більш детальна програма заходів буде незабаром опублікована на сайті КМДА і комунальних ЗМІ.
Відповідаючи на питання, як КМДА відноситься до відновлення робіт на місці колишньої фабрики «Юність», Олександр Попов сказав, що компанія «ЕСТА Холдинг» відмовилася від будівництва офісно-торгового комплексу на місці колишньої фабрики. «За моєю інформацією, зараз завершується останній етап демонтажу фабричних будівель під пильним контролем групи активістів. Зокрема, будуть знесені будинки, розташовані на вулиці Фролівська, 9-11 (корпус А, В), побудовані в 1986 р., підстанція у внутрішньому дворі, а також аварійна стіна знесеного будинку на вулиці Боричів Тік, 35, корпус А. Це необхідно зробити як мінімум для безпеки людей. Крім того, для нас важливо, щоб на цій території до Дня Києва був наведений порядок», - повідомив глава КМДА.
За його словами, будинку за адресою вулиця Боричів Тік, 41,43/5, які є пам'ятками історії, демонтувати не будуть, вони залишаться і будуть реставровані. Після завершення робіт з майданчика буде вивезений будівельне сміття.
«Паралельно створюється Експертна рада, до якої увійдуть відомі кияни - діячі культури, мистецтв, археологи і т.д. Її завдання - вивчити громадську думку і визначити, що буде на місцях колишніх фабричних будівель. Зараз найбільшою популярністю користується ідея створення арт-простору. «ЕСТА Холдинг» також не виключає, що потім передасть цю ділянку міським творчим і громадським організаціям. Як киянин і глава КМДА, я зроблю все, щоб влада, суспільство і бізнес стали партнерами, а не ворогами», - підкреслив Попов.
Відповідаючи на питання, чи співпрацюють КМДА і «ЕСТА Холдинг» по майбутньому проекту, Олександр Попов зауважив, що, коли сталося знесення будинків на Андріївському узвозі, КМДА провела екстрені переговори з представниками компанії-забудовника. Під час переговорів були досягнуті домовленості, згідно з якими компанія відмовляється від будівництва офісно-торгового центру і приступить до розробки нової концепції - будівництва культурного центру чи арт-простору. Крім того, згідно з домовленостями, передбачені також роботи з відновлення фасаду в тому архітектурному вигляді, який відповідає традиції Андріївського узвозу.
«Але як би там не було, остаточне рішення, що буде на території фабрики «Юність», візьмуть кияни. Моя задача, як голови КМДА, проконтролювати, щоб бажання громадськості було почуто і реалізовано», - резюмував Попов.