Ієна на Форексі в понеділок, 7 квітня, зміцнює позиції і на 07:30 за київським часом оцінена ринком в 103,1 ієни/дол.
Ієна на Форексі в понеділок, 7 квітня, зміцнює позиції і на 07:30 за київським часом оцінена ринком в 103,1 ієни/дол. В той же час "австралієць" здає свої позиції проти долара США. З ранку на ринку Форекс дають 0,9274 "американця" за "австралійця".
Новини ринку Форекс. У вихідні прем'єр-міністр і кілька членів уряду Австралійського союзу провели зустріч з японськими міністрами, де головною темою обговорення було укладення угоди про вільну торгівлю, передає Reuters. За підсумками зустрічі австралійський прем'єр Тоні Еббот заявив, що для успішного укладення угоди потрібно ще трохи часу. Міністр торгівлі Австралії Ендрю Робб повідомив, що п'ятигодинні переговори були нудними, однак у ході зустрічі був досягнутий значний прогрес. Робота над створенням зони вільної торгівлі між Японією і Австралією була розпочата ще в 2007 р., і Еббот заявив, що зараз переговори вступають в завершальну стадію.
"Я відчуваю оптимізм щодо переговорів про вільну торгівлю, але ці переговори були важкими, - сказав Еббот. - Уряд має намір домогтися їх задовільного завершення". Японський міністр сільського господарства, лісового справи та рибальства Йошимаса Хаяші, що також брав участь в переговорах, повідомив, що сторони відверто обмінялися думками, підкреслюють аналітики ринку Форекс.
Зустріч Еббота і японського прем'єра Сіндзо Абе призначена на 7 квітня, і головною її темою стане укладення торгової угоди. Суть пропонованої торгової угоди полягає в тому, щоб австралійська сторона значно знизила мита на промисловий імпорт, у тому числі на японські автомобілі. Токіо в свою чергу знизить мита на імпорт сільськогосподарської продукції, головним чином австралійської яловичини.
Еббот, однак, з обережністю висловлюється про перспективи укладення угоди. "Я сподіваюся, що це відбудеться, але коли, з певністю сказати не можна, - повідомив він. - Є ще кілька заключних моментів, які потрібно вирішити, і, хоча ми хочемо, нарешті результату, нам потрібен задовільний результат".
На даний момент Японія вже є найбільшим ринком для експорту австралійської яловичини, близько третини загального експорту яловичини з Австралії в 2012 р. було направлено в Японію, згідно з даними Meat & Livestock Australia.
Нездатність Австралії і Японії укласти торговельну угоду може заспокоїти США на предмет того, що укладення такого торгового угоди до набрання чинності Транс-Тихоокеанського партнерства (TPP) між 12 країнами надасть австралійським експортерам кращі умови доступу на японський ринок, ніж у їхніх американських конкурентів. Сполучені Штати закликають Японію до відкриття свого сільськогосподарського і автомобільного ринків для іноземної конкуренції. На думку торгового представника США Майкла Фромана, небажання Токіо знизити торгові мита сприяє затягуванню досягнення угоди про TPP.
Президент США Барак Обама сподівався на початок функціонування TPP ще в кінці 2013 р. Передбачається, що TPP стане рушійною силою розширення американської присутності в Азії. Обама відвідає Японію пізніше в квітні з тим, щоб підштовхнути японське керівництво до укладення відповідних угод.
Надія австралійців безперешкодно вийти на японський ринок навряд чи увінчається успіхом. Всі у владі США, а поки вони націлені на створення Транс-Тихоокеанського партнерства. Головна його мета - протистояння набрав вагу Китаю. Однак крім Китаю, є і свої прагматичні інтереси. Випустити з рук курку, що несе золоті яйця, у вигляді японського і австралійського внутрішніх ринків американські корпорації навряд чи дозволять собі. Якщо говорити про валютні курси, то занижена ієна робить експорт у країну товарів, вироблених за межами Японії, невигідним. Тому чекати сильного протидії Японії щодо TPP не варто. Австралійці ж через відсутність промислових традицій також навряд чи будуть протидіяти вступу в альянс. Австралійське ж сировину і так буде користуватися попитом, і курс австралійського долара навряд чи тут буде вирішальним, відзначають аналітики ринку Форекс.