Ринок Форекс нейтральний у вівторок, 26 листопада 2013 р. і до 12:30 за київським часом курс євро досяг позначки 1,354 дол. Учасники торгів не роблять активних дій напередодні закінчення календарного року. Найважливішими подіями до кінця року, здатними вплинути на поточний розклад сил на глобальних ринках капіталу і ринку Форекс, залишаються засідання ЄЦБ (5 грудня) і ФРС (27-28 грудня), відзначають аналітики. ЄЦБ після несподіваного для багатьох учасників ринку Форекс зниження ключової ставки рефінансування до рекордно низького рівня 0,25% в даний час ретельно вивчає додаткові можливості стимулювання економіки. В умовах посилення дефляційного тиску ЄЦБ змушений вживати додаткові заходи, особливо враховуючи, що в Європі існує також гостра проблема зі спадом кредитування реального сектору економіки та домогосподарств.
На початку наступного року ймовірно проведення нового аукціону LTRO, що дозволить замістити залишилися на балансах банків "дорогі" ресурси від перших аукціонів новими грішми, але під мінімально можливу на даний момент ставку 0,25%. Враховуючи досвід перших аукціонів, ЄЦБ може підстрахуватися і не допустити збільшення депозитів, стимулюючи банки направляти кошти в реальний сектор і на операції на ринках капіталу і ринок Форекс, відзначають експерти.
Приблизно тієї ж логіки може дотримуватися керівництво ФРС. У своєму виступі перед банківським комітетом Сенату майбутня глава ФРС Джанет Йеллен, що вступає на посаду з 1 лютого, заявила про можливість зниження ставки за надлишковим резервам (IOER) з поточного рівня 0,25% до нуля. Двотижнева ставка кілька разів опускалася до нульової позначки в 2009 і 2010 рр. "
Аналітики ринку відзначають, що згідно з останніми даними форми H8, обсяг надлишкових резервів банків становить 2,2 трлн дол., і нульова ставка може змусити банки шукати інші об'єкти для вкладення коштів - почнеться процес відтоку з депозитних рахунків, механіка якого вже була випробувана в Європі і довела свою ефективність.
Зниження ж ставки за надлишковим резервам ФРС може надати двоїсте вплив: з одного боку, може вивільнитися до 2,2 трлн дол. ліквідності, з іншого - ці кошти вже практично повністю використовуються в якості забезпечення при конструюванні торгових стратегій банками.
І все ж цей крок ФРС може стати важливим посилом для учасників ринку Форекс, адже члени FOMC мають намір зламати в умах інвесторів взаємозв'язок між скороченням обсягів викупу активів і жорсткістю монетарної політики (формула tapering/tightening). І в цьому контексті зниження IOER - закономірний крок, адже тоді ринки отримають додаткове підтвердження намерениий зберігати сверхмягкую монетарну політику. А це в свою чергу запорука того, що на можливий tapering протягом наступного року ринки капіталу відреагують менш гостро, ніж влітку поточного року, зазначають аналітики ринку Форекс.