Аналітичний огляд ринку Форекс на 12 грудня 2013 р
З відкриттям торгів у Європі в четвер, 12 грудня, євро на Форексі продовжує консолідуватися під рівнем 1,38 дол. США. До 10:30 за київським часом курс європейської валюти досяг позначки 1,379 дол. США. Гравці на ринку Форекс купують валюту в надії на формування банківського союзу 17 країн єврозони.
Новини ринку Форекс. З початку 2016 р. збитки при краху банків в Європі будуть відшкодовуватися за рахунок їх власників облігацій і великих вкладників. Така узгоджена позиція фахівців Ради Європейського союзу та експертів з економіки з Європарламенту, вироблена на зустрічі, що пройшла 11 грудня. Ця угода покликана звільнити платників податків від необхідності оплачувати порятунок терплять крах банків, передає Reuters.
Щоденна аналітика ринку Форекс показує, що, якщо даний законопроект буде схвалений міністрами ЄС, то єдиною відповіддю на банківські кризи в рамках Євросоюзу стануть великі фінансові втрати акціонерів і вкладників. Подібний закон також стане значущою віхою в процесі реформування банківського сектора, який став причиною економічної кризи. Подібні заходи також будуть означати посилення економічної політики в рамках ЄС в дусі жорсткого рішення щодо потерпілої крах банківської системи Кіпру раніше в 2013 р. Дозвіл банківської кризи в цій країні сталося за рахунок коштів вкладників в порушення табу, говорить, що вкладники не повинні страждати від проблем банку.
Якщо цей проект буде схвалений, будуть визначені чіткі правила щодо ліквідації банків в будь-який з 28 країн - членів ЄС. На підставі цього законопроекту, у разі його прийняття, може бути здійснено більш широка реформа по створенню банківського союзу в рамках єврозони, до якої входять 17 країн - членів ЄС. В рамках банківського союзу Європейський центральний банк (ЄЦБ) стане єдиним регулятором банківського сектора, вдаючись лише до допомоги агентства з ліквідації слабких кредитних установ. Банки 17 країн - членів ЄС, що входять в єврозону, розташовують незабезпеченими облігаціями на суму 860 млрд євро, 200 млрд євро з них припадає на німецькі банки.
Єврокомісар Мішель Барньє, відповідальний за створення тексту законопроекту, заявив, що це "значний крок щодо забезпечення того, що платники податків не будуть більше платити за помилки банків".
Перспектива прийняття нового закону, який законодавці тривалий час відкладали побоювання впливу на нерви інвесторів і кредитну політику банків, поки не підірвала довіру до банківських облігацій. Вкладники також не поспішають переводити свої заощадження в "безпечні гавані". Тим не менш обкатана на Кіпрі процедура банкрутства банків виглядає ідеальною лише в теорії, так і зміст закону в підміні понять. Насправді, коли почалася криза 2008 р. жоден з постраждалих держав не зобов'язане було рятувати банки, а сталося це через спроби зберегти банківську систему. Перекласти тягар на плечі вкладників і кредиторів банків можна, тільки якщо вони іноземці.
У теорії створення банківського союзу єврозони звучить оптимістично і євро на Форексі йде вгору. На практиці, щоб зрозуміти силу моделі, її потрібно випробувати кризою.