Amnesty International заявляє про 1 тис. убитих в ЦАР
Міжнародна організація Amnesty International вважає, що число убитих в ході різанини 5-8 грудня в Центрально-Африканській Республіці (ЦАР) може досягати 1000 чоловік, що перевищує вдвічі оцінки Організації Об'єднаних Націй (ООН), передає Бі-бі-сі. На думку Amnesty, на даний момент можна говорити про скоєнні військових злочинів в ЦАР.
У доповіді Amnesty говориться, що бійці мусульманської угруповання "Селека", що прийшли до влади в результаті перевороту, вбили близько 1000 чоловік тільки в столиці ЦАР Бангі, відповівши тим самим на атаки християнських збройних угруповань, у ході яких було вбито близько 60 чоловіків-мусульман. Раніше ООН повідомляла про 450 загиблих в столиці і 150 вбитих по країні.
Amnesty зазначає, що вбивства мирних громадян відбуваються щодня, незважаючи на збільшення миротворчого контингенту французької армії і Африканського союзу.
У звіті іншої правозахисної організації Human Rights Watch (HRW) - повідомляється, що в місті Босангоа на півночі ЦАР збройні християнські угруповання гранично жорстоко атакують мусульманські поселення, примушуючи батьків спостерігати за вбивством їх дітей. При цьому бійці мусульманських угруповань обстрілюють будинки християн і вбивають жителів з дозволу присутніх при цьому своїх командирів.
"Жорстокі вбивства в Центрально-Африканській Республіці перетворюються в замкнуте коло вбивств та репресій, які загрожують незабаром вийти з під контролю", - вказує автор доповіді HRW Пітера Букерт. "Рада Безпеки ООН має діяти негайно, щоб взяти під контроль зароджується катастрофу", - додає він.
Політична нестабільність в ЦАР спостерігається з моменту перевороту в березні 2013 р., коли президент Франсуа Бозизе був повалений членами повстанського альянсу "Селека". Лідер "Селеки" Мішель Джотодия проголосив себе президентом ЦАР, ставши першим мусульманським президентом в країні, де переважає християнське населення. 5 грудня Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію про інтервенції в ЦАР, в результаті чого кількість миротворчих військ планується збільшити до 6 тис. солдатів Африканського союзу і 1 тис. 600 солдатів французької армії. Однак зіткнення на релігійному ґрунті після прийняття резолюції тільки загострилися.