ua en ru

Amnesty International засуджує розгін мирних демонстрантів у Києві на Євромайдані

Amnesty International засуджує насильницький розгін мирних демонстрантів у Києві на Майдані Незалежності в суботу вранці і закликає до негайного, ефективного та незалежного розслідування заяв про непропорційне застосування сили співробітниками спецпідрозділу "Беркут", повідомляє прес-служба організації.

"Жорстоко розігнавши мирну демонстрацію рано-вранці, українська влада порушила ті самі стандарти і цінності, прагнення до яких вона задекларувала", - сказала директор Amnesty International в Україні Тетяна Мазур.

"Міжнародні стандарти з прав людини дозволяють обмеження права на свободу зібрань тільки у випадках "нагальної суспільної необхідності". Зведення новорічної ялинки в жодному разі не може вважатися поважною причиною для обмеження права на свободу зібрань ", - сказала Мазур.

За словами очевидців, опитаних співробітниками Amnesty International, міліціонери "Беркуту" спершу сказали демонстрантам розійтися, адже демонстрація була незаконною, а потім почали бити тих, хто залишився . На відеозаписі видно, як співробітники "Беркуту" б'ють демонстрантів та ганяються за деякими чоловіками та жінками, щоб їх зрештою побити. Близько 35 особам наразі пред'явлені звинувачення в хуліганстві відповідно до Кодексу про адміністративні правопорушення, а десяткам людей надається медична допомога у зв'¬язку з отриманими травмами.

У суботу вдень прем'єр-міністр Азаров звернувся до народу з заявою, що він був глибоко засмучений і стурбований тим, що сталося вночі на Майдані. Голова київської міліції взяв на себе відповідальність за розгон демонстрації "Беркутом", але сказав, що насильство стало результатом провокації.

"Ці пояснення з боку влади непереконливі. Відеозаписи не показують жодних ознак провокацій зі сторони протестуючих. Більш того, очевидно, що наказ розігнати демонстрацію було віддано до того, як будь-яка провокація могла статися. Зрозуміло, що хтось вирішив покінчити з цими демонстраціями раз і назавжди. Не може бути жодного виправдення цього розгону та насильства, яке було застосоване", - сказала Мазур.

Amnesty International закликає українську владу виконувати свої зобов'язання в галузі прав людини з захисту права на свободу мирних зібрань. Влада має дослідити причину, чому був відданий наказ розігнати демонстрацію, а також запезпечити розслідування всіх заяв про застосування насильства зі сторони міліціонерів.

Amnesty International -всесвітній рух, що об'єднує понад 3 млн людей із більш ніж 150 країн і регіонів, які виступають за припинення грубих порушень прав людини. Amnesty International прагне забезпечити кожній людині можливість користуватися всіми правами, проголошеними у Загальній декларації прав людини та інших міжнародних правозахисних документах. Amnesty International в Україні проводить кампанії проти тортур та безкарності міліції в Україні, за скасування смертної кари в Білорусі та за припинення дискримінації в Європі.