Антимонопольний комітет України (АМКУ) дослідив 138 регіональних ринків роздрібної торгівлі лікарськими засобами. Про це повідомляє пресс-служба АМКУ.
До основних чинників, що вплинули на стан конкуренції та на ціноутворення на цих ринках у 2010-2011 роках, відносяться: обмеження на пропозицію на оптовому ринку з боку закордонних постачальників; прояви недобросовісної конкуренції у вигляді поширення оманливої інформації; суб'єктивна поведінка окремих органів місцевого самоврядування, медичних закладів та учасників ринків тощо.
Зокрема, негативно впливають на розвиток конкуренції на ринках роздрібної торгівлі лікарськими засобами антиконкурентні дії органів місцевого самоврядування. Йдеться, зокрема, про надання окремим суб'єктам пільг чи переваг, що ставлять їх у нерівні умови конкуренції, передає прес-служба.
Досліджувані ринки у переважній більшості мають структурні ознаки індивідуальної та колективної монополії. Зазначені висновки дослідження комітет направив на розгляд Адміністрації Президента України та Кабінету міністрів України.
Як уже повідомлялося, органи комітету надали учасникам ринку лікарських засобів близько 1,5 тис. обов'язкових для розгляду рекомендацій щодо утримання від встановлення економічно необґрунтованих цін на медпрепарати.