АМКУ затвердив звіт для запобігання монополії на лотерейному ринку
Загребельская назвала це "історичним кроком"
Антимонопольний комітет України (АМКУ) з другої спроби затвердив звіт про дослідження лотерейного ринку, який запобігає створенню великої лотерейної монополії. Про це заявила уповноважений АМКУ Агія Загребельська, передають ЗМІ.
Зокрема, Загребельська назвала це "історичним кроком", оскільки документ створює базу для відділення лотерей від азартного бізнесу і створення окремого регулювання лотерейного ринку і гемблінгу.
"Якщо ліцензійні умови для лотерейного ринку, розроблені Міністерством фінансів України, надійдуть мені на погодження в тому ж вигляді, в якому вони надійшли вперше в травні минулого року, я враховуючи звіт АМКУ, не зможу їх узгодити. Наскільки мені відомо, ті зауваження і пропозиції, які відображаються в звіті АМКУ, в ліцензійні умови внесені не були", - зазначила Загребельська.
Згідно з процедурою, Мінфін зобов'язаний врахувати всі зауваження всіх держорганів, які їх надали і повторно направити проект ліцензійних умов на затвердження, зокрема, і в АМКУ, сказала Загребельська.
При цьому вона висловила припущення, що "сили, що лобіюють монополію на лотерейному ринку, спробують обійти стандартні процедури, про що свідчить, зокрема, скандальний інцидент у Кабінеті міністрів з віце-прем'єром Степаном Кубівом 16 лютого".
За її словами, ціна питання занадто висока: річний оборот лотерейного та грального ринку в Україні оцінюється в один мільярд євро.
"На мене тиснуть. Ви бачили публікації в ЗМІ про те, що я вже агент Кремля? Це тільки один елемент тиску. Є також питання фізичної безпеки. А також можливість кримінального переслідування. Сьогодні в різних місцях ходять розмови про те, що я протизаконно не погодила ліцензійні умови Мінфіну. Ці дискусії звучать в різних кабінетах, на них акцентується увага. Мені також почала надходити інформація про те, що готуються обшуки у мене вдома і на робочому місці. Все це робиться для того, щоб поставити під сумнів правомірність моєї незгоди з нормами ліцензійних умов. Не виключаю, що за рахунок всіх цих подій нагорі скажуть, що АМКУ неправомірно відхилив ліцензійні умови Міністерства фінансів і тому цю неузгодженість варто ігнорувати", — підкреслила Загребельська.
Експерт у сфері лотерейного ринку Зоряна Топорецька вважає, що сьогодні є "політична воля" прийняти ліцензійні умови для лотерейного ринку в тому вигляді, в якому вони були спочатку розроблені.
"Уряд прикривається тим, що є бюджет, а в ньому закладено 2 млрд грн від лотерейного ринку. Тому необхідно якомога швидше прийняти ліцензійні умови для того, щоб виконати бюджет. Але яка якість цього документа — ніхто і не згадує. Якщо немає юридичних аргументів для спростування позицій АМКУ, то вдаються до неправових методів та розповсюдження наклепу в ЗМІ. Щоб відвернути увагу від недопрацьованого документа, робляться інформаційні вкидання", — зазначила Топорецька.
Експерт також висловила впевненість, що спроби зірвати ухвалення звіту АМКУ — це ознаки силового переділу лотерейного ринку.
"Наскільки я бачу, у людей, які хочуть перерозподілити ринок, є вплив і в Мінфіні. Це люди, які мають зв'язки на всіх рівнях влади. Якщо їм не вдалося протягнути свій задум через парламент у вигляді нового закону, вони намагаються протягнути через підзаконний акт Мінфіну", — резюмувала експерт.