Антимонопольний комітет України зобов'язав операторів мобільного зв'язку до кінця 2010 р. надати обґрунтування вартості послуг міжнародного роумінгу. Про це йдеться в рекомендаціях АМКУ, про що повідомив в.о. голови комітету Юрій Кравченко, передає кореспондент РБК-Україна.
За словами Ю.Кравченка, в ході сьогоднішнього «круглого столу», присвяченого тарифам на міжнародний роумінг, він не почув переконливої аргументації щодо того, що діючі тарифи на міжнародний роумінг є економічно обґрунтованими і не можуть бути зниженими.
Він закликав операторів мобільного зв'язку надати повний розрахунок тарифів на міжнародний роумінг з усіма його складовими.
Ю.Кравченко також додав, що в разі, якщо буде встановлено, що вартість послуг на роумінг завищена, він не виключає проведення розслідування АМКУ та накладання штрафу на операторів.
Він не виключив, що АМКУ може звернутися до своїх колег з іноземних країн, якщо буде встановлено, що іноземні оператори завищують тарифи для українських операторів на ринку роумінгу.
Натомість, представники мобільних операторів не згодні з АМКУ, що тарифи на міжнародний роумінг є завищеними.
За словами представників компаній "МТС-Україна", "Астеліт", "Укртелеком" та ін., вартість послуг міжнародного роумінгу не може бути знижена, оскільки для українських операторів вартість роумінгу підняли їх європейські колеги, зокрема після того, як директивами Євросоюзу були затверджені гранична оптова та роздрібна вартість на послуги роумінгу. Окрім того, представники мобільних операторів заявили, що АМКУ не зможе довести узгоджені антиконкурентні дії українських операторів на ринку міжнародного роумінгу, оскільки при наданні цієї послуги задіяні не лише українські оператори, а також і закордонні, які діють за іншим законодавством.
Також оператори України стверджують, що про монопольне становище на ринку міжнародного роумінгу не може йтися ще й тому, що споживач, перебуваючи за кордоном, має вибір. Він може скористатися іншими видами зв'язку, такими як послуга SimTravel, або ж послугами Skype.