Американська влада запідозрила Microsoft в причетності до дачі хабарів в Росії та Пакистані
Комісія з цінних паперів і бірж (SEC) і Міністерство юстиції США почали розслідування за підозрою компанії Microsoft до дачі хабарів чиновникам в Росії та Пакистані, повідомляє видання The Wall Street Journal. За даними газети, мова йде про хабарі, які дилери Microsoft давали працівникам російської телекомунікаційної компанії з метою отримання вигідних контрактів.
У Пакистані ж представники Microsoft нібито оплатили високопоставленому чиновникові з провінції Пенджаб відпочинок на дорогому курорті, після чого компанія виграла тендер на 9 мільйонів доларів.
Віце-президент Microsoft Джон Франк запевнив, що компанія вкрай серйозно ставиться до повідомлень про допущені її співробітниками порушення, розслідує їх незалежно від того, з якого джерела вони виходять.
"Дотримання вимог закону - обов'язок кожного з працівників компанії, проте у нас є також особлива група професіоналів, безпосередньо зайнятих забезпечення їх дотримання. Понад 50 людей зайняті, в першу чергу, контролем за потенційно можливими порушеннями політики компанії, і ще 120 чоловік забезпечують дотримання встановлених норм. Ми як і раніше дотримуємося найвищих правових та етичних норм в кожній країні, де ми працюємо", - написав Франк у своєму блозі, підкресливши, що Miscosoft має намір діяти у тісній співпраці з владою.
Нагадаємо, що в березні 2013 р. агентство Reuters вже повідомляло, що влада США підозрює Microsoft в причетності до дачі хабарів чиновникам Китаю, Румунії та Італії.
В 1977 р. в США був прийнятий Закон про корупцію за кордоном (Foreign Corrupt Practices Act, FCPA). З тих пір FCPA неодноразово застосовувався відносно американських компаній, громадян і резидентів США, а також іноземних компаній, папери яких обертаються на біржах США, підозрюваних у дачі хабарів за межами США. Під заборону потрапляють не тільки самі платежі (не обов'язково виражаються в грошовій формі) на користь іноземних посадових осіб, але і будь-яких інших одержувачів, якщо частина хабара, в кінцевому рахунку, призначається іноземній посадовій особі, кандидату чи партії.
Згідно FCPA, виплати посадовим особам можуть бути легальними в тому випадку, якщо такі платежі допускаються згідно із законами країни, в якій діють дані посадові особи. Деякі платежі або відшкодування витрат, пов'язаних з просуванням продукту, також можуть бути дозволені.