ua en ru

Американські політики самі підривають економіку країни, - Обама

Бюджетна криза в США закінчилася, у всякому разі, поки. Однак її відлуння ще довго буде доноситися до економіки. Таку думку висловлюють експерти, її визнав і Президент США Барак Обама, повідомляє телеканал "Росія 24".

Бюджетна криза в США закінчилася, у всякому разі, поки. Однак її відлуння ще довго буде доноситися до економіки. Таку думку висловлюють експерти, її визнав і Президент США Барак Обама, повідомляє телеканал "Росія 24".

"Це не новина, що американці втомилися від Вашингтона. В той момент, коли наша економіка потребує нових робочих місцях, ми стали свідками створеної своїми ж руками кризи. І для чого? Ніякої раціональної відповіді на це питання немає. Останні чотири роки економіка США зростала, наші підприємства створювали робочі місця. Ті, хто привів країну до "шатдауну", заявляють, що діяли в інтересах Сполучених Штатів Америки. Але за останні три роки нічого так не підривало економіку, як ця бездумна тактика політиків, яка призводить до криз", - заявив Обама.

Одна з найболючіших проблем - зростання вартості запозичення для країни. У перспективі через це дефіцит бюджету буде тільки збільшуватися. В результаті невизначеності, яка зберігається до цих пір і триватиме як мінімум до лютого, споживачі віддадуть перевагу суттєво знизити свої витрати, які є основним компонентом ВВП США.

Керівники американських компаній вже зараз знизили план найму нових співробітників. Простіше кажучи, Вашингтон, без чиєї-небудь допомоги і видимих на те причин своїми руками створює чергову кризу, виходити з якої доведеться досить довго.

Вчора сенат і конгрес США домовилися про подолання бюджетної і боргової кризи. Виходячи з "дорожньої карти" поточний обсяг фінансування держапарату буде збережено до 15 січня 2014 р., а можливість держави займати кредити без оглядки на "стелю" держборгу продовжено до 7 лютого 2014 р.

Нагадаємо, що агентство Standard & Рoor's досить оперативно оцінило збитки економіки США, яких завдав політичний глухий кут у Вашингтоні, що тривав кілька тижнів. За підрахунками S&P, за цей час ВВП США втратив близько 24 млрд дол. Аналітики агентства також очікують зниження споживчої довіри і відзначають, що повторення бюджетних проблем може виникнути вже на початку наступного року, коли конгресу необхідно буде знову приймати рішення по бюджету.