Американські і японські фінансові регулятори підозрюють швейцарський банк UBS в маніпулюванні ставкою міжбанківського кредитування LIBOR - основного індикатора вартості позикових засобів у світі. UBS підозрюють у тому, що в кризові 2007-2008 рр. він фіксував нижчу, ніж у конкурентів, вартість запозичень, щоб приховати власні проблеми, пише РБК daily з посиланням на Bloomberg.
UBS вчора повідомив, що отримав повістки від Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC), Комісії з термінової біржової торгівлі (CFTC) та Мін'юсту США. У своєму річному звіті банк відзначив: "Як розуміє UBS, розслідування зосереджені на тому, чи були неналежні спроби маніпулювати в певні періоди часу ставками LIBOR з боку UBS, що діяв поодинці або спільно з іншими (банками)". UBS також отримав запит "по схожим питанням" від японського агентства фінансового нагляду.
LIBOR (лондонська міжбанківська ставка пропозиції) є головною світовою індикативної ставкою по короткостроковим кредитах. Вона розраховується щодня Британською банківською асоціацією (BBA) на основі одержуваних від низки банків даних про те, скільки б їм коштували запозичення в тій чи іншій валюті на періоди від одного дня до 12 місяців. LIBOR є орієнтиром для деривативів і боргових інструментів на суму 350 трлн дол.