Росія поставила ополченцям самопроголошених "Донецької та Луганської народних республік" кілька зенітних ракетних комплексів "Бук" разом з іншим озброєнням, яке було перекинуто через російсько-український кордон
Росія поставила ополченцям самопроголошених "Донецької та Луганської народних республік" кілька зенітних ракетних комплексів "Бук" разом з іншим озброєнням, яке було перекинуто через російсько-український кордон, пише The Wall Street Journal з посиланням на джерело в розвідці США.
Співрозмовник припустив, що після того, як у небі над східною Україною був збитий Boeing 777 "Малазійських авіаліній", комплекси були терміново вивезені назад в Росію. "Імовірно, вони (ополченці, - ред.) намагаються усунути докази того, що вони зробили", - робить висновок високопоставлене джерело, коментуючи останні розвіддані.
"Ми знаємо, що російські війська присутні на території України. Російські військові, російське озброєння", - додав він.
За даними видання, спецслужби США прийшли до спільної думки, що малайзійський лайнер був збитий ракетою, випущеною з ЗРК "Бук-М1", за класифікацією НАТО - Sa-11 Gadfly ("Овод"). Американська розвідка стверджує, що ці ракетні комплекси потрапили на територію України на початку липня 2014 р.
Джерело припустило, що Москва або відправила ополченцям два нових ЗРК "Бук-М1", або задіяла військових консультантів: вони могли допомогти відремонтувати один або два знаходилися в неробочому стані комплексу, які вже були у розпорядженні бійців ДНР і ЛНР.
Представник Міноборони Росії 18 липня заявив, що російське озброєння, в тому числі комплекси "Бук", не перетинало український кордон. За його словами, це ж стосується і заяв української влади про затримання двох російських громадян, "коректувальників вогню" комплексу "Бук".
"Роз'яснюємо, що фахівці-коригувальники вогню використовуються тільки для тих систем озброєнь, цілі яких розташовані на землі", - сказав представник військового відомства.
Boeing 777 Malaysian Airlines, що виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав аварії на території України ввечері в четвер, 17 липня. Лайнер впав в околицях села Грабово Шахтарського району Донецької області. На борту перебували 283 пасажири і 15 членів екіпажу. Всі вони загинули. Після катастрофи ополченці і українська влада обмінялися звинуваченнями у причетності до знищення літака.
Російські ЗМІ з посиланням на неназвані джерела натякали, що метою випущеної по лайнеру ракети міг бути "борт номер один" - літак Президента Росії Мул-96-300, на якому Володимир Путін повертався з саміту БРІКС, що проходив у бразильській Форталезі.
У день авіакатастрофи представники контактної групи провели відеоконференцію з українськими ополченцями. Під час переговорів ополченці погодилися забезпечити безпечний доступ і дати гарантії безпеки для національної комісії з розслідування і представників ОБСЄ. Тим не менш, міжнародні експерти досі не можуть потрапити на місце аварії літака.