Олексій Міллер: "Газпром" не має наміру змінювати формулу ціни на газ для України
ВАТ "Газпром" як і раніше не має наміру змінювати формулу ціни на газ для України і прив'язувати її до інших видів енергоносіїв. Про це повідомив журналістам у Сочі голова правління компанії Олексій Міллер, передає РБК.
"Це (діюча формула ціни) абсолютно ринковий підхід, і винаходити щось для кого-небудь, якісь інші формули, прив'язані до інших енергоносіях, не будемо", - заявив Міллер.
За його словами, в період з початку 2011 р. по теперішній час у порівнянні з аналогічним періодом 2010 р. експорт газу в українському напрямку виріс на 22%. "Це самим безпосереднім чином позначається на доходах Україна", - сказав Міллер.
Глава "Газпрому" підкреслив при цьому, що "є діючий контракт, є формула ціни, яка є абсолютно ринковою". Він також запевнив, що робота Газпрому з українськими колегами буде будуватися в подальшому саме на цій ринковій формулі і чинному контракті.
Нагадаємо, Україна в I кварталі 2011 р. купувала газ у Росії за ціною 263 дол. за 1 тис. куб. м з урахуванням знижки в 100 дол. Раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявляв, що справедлива ціна газу для країни становить близько 200 дол. за 1 тис. куб. м. Газпром вважає вартість газу для України економічно обґрунтованою у відповідності з "газовими контрактами". Крім того, російський концерн заявляє, що Україна могла б заощадити 8 млрд дол., якщо б вступила до Митного союзу Росії, Білорусії і Казахстану.
Десятирічні контракти на поставку російського газу в Україну і його транзит через територію цієї країни були підписані Газпромом і НАК "Нафтогаз Україна" в січні 2009 р. Контракт на постачання газу передбачає щоквартальне формульне зміна ціни, яка розраховується за загальноприйнятою європейською формулою. У квітні 2010 р. "Газпром" і "Нафтогаз Україна" погодили знижку на газ для України, згідно якої зниження становить 30% від ціни газу, але не більше 100 дол. за 1 тис. куб. м. Знижка була надана в обмін на згоду Україні пролонгувати перебування на своїй території Чорноморського флоту РФ. Знижка поширювалася на обсяги постачань до 30 млрд куб. м в 2010 р. і 40 млрд куб. м - у наступні роки.